Królowa małżonka Camilla w biżuterii, którą nosiła księżna Diana!

Królowa małżonka Camilla towarzyszyła królowi Karolowi III podczas jego pierwszej wizyty w Wali jako władcy Zjednoczonego Królestwa. Na tę okazję wybrała stosowną do okazji stylizację, ale uwagę zwróciła wyjątkowa biżuteria nawiązująca do odwiedzanego miejsca.

Królowa małżonka Camilla przez lata wiernie stała u boku króla Karola III, a po śmierci królowej Elżbiety II przejęła nowe obowiązki. Jak donoszą brytyjskie media, Camilla w nową rolę miała wejść krokiem pełnym bólu. Podobno złamała palec u stopy, ale w czasie żałoby towarzyszy mężowi podczas publicznych wystąpień. 16 września pojawili się w katedrze Llandaff w Cardiff, a uwagę zwróciła elegancka broszka. W przeszłości należała nie tylko do królowej Elżbiety, ale i do księżnej Diany

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Księżna Diana łamała królewski protokół. W tych sytuacjach nic dla niej nie znaczył

Zobacz wideo "Król Karol, śmierć i pogrzeb Elżbiety II, a potem długo nic". Weekendowy przegląd prasy prosto z Londynu

Królowa małżonka Camilla w broszce królowej Elżbiety i księżnej Diany 

Królowa małżonka Camilla i król Karol w katedrze Llandaff pojawili się na nabożeństwie modlitewnym. Monarcha zwrócił się do poddanych w języku walijskim. Jego żona tego dnia miała na sobie czarną garsonkę, pasujący kolorystycznie kapelusz i buty na niskim obcasie. Nie jest tajemnicą, że członkowie rodziny królewskiej podczas oficjalnych wystąpień chcą strojem nawiązać do ducha odwiedzanego miejsca. Królowa małżonka za sprawą biżuterii oddała hołd mieszkańcom Walii. 

Więcej zdjęć króla Karola i jego małżonki znajdziecie w naszej galerii na górze strony. 

Camilla miała na sobie kopię broszki Walijskich Gwardzistów. Warto wspomnieć, że Karol III przez 53 lata nosił tytuł księcia Walii. Oryginalna broszka została zaprojektowana dla królowej Elżbiety II w 1960 roku i była prezentem od gwardzistów. 

Królowa małżonka Camilla w broszce królowej Elżbiety i księżnej DianyKrólowa małżonka Camilla w broszce królowej Elżbiety i księżnej Diany Fot. Agencja Wyborcza.pl

Walczyli o tytuły dla dzieciMeghan Markle pokłoniła się królowej. Wszyscy patrzą na podeszwę jej buta

Królowa ostatni raz miała na sobie broszkę podczas parady Trooping the Colour w 2020 roku.

 

Sophie Wessex i Meghan MarkleŻona księcia Edwarda wkracza do akcji. Zbliży się do Meghan. Wiadomo, w jakim celu

W przeszłości kiężna Diana jako żona ówczesnego księcia Karola, nosiła tytuł księżnej Walii. W broszce była widziana podczas parady Pierwszego Batalionu Gwardii Walijskiej w Londynie w 1990 roku. Monarchini była właścicielką ogromnej kolekcji biżuterii. Klejnoty Koronne nie są nikomu przekazywane i należą do aktualnego króla lub królowej. 

Więcej o: