Przeprowadziliśmy śledztwo. Oto co na Instagramie rajcuje Andrzeja Dudę

Andrzej Duda jest bardzo aktywnym użytkownikiem mediów społecznościowych. Prezydent regularnie udziela się pod postami znanych osób. Zobaczcie, kogo obserwuje na Instagramie oraz jakie zdjęcia najchętniej lajkuje.

Andrzej Duda ma dwa konta na Instagramie. Jedno jest oficjalne i zostało zweryfikowane przez aplikację. Drugie prowadzi osobiście, co potwierdziło nam biuro prasowe kancelarii prezydenta. To właśnie tam publikuje te mniej oficjalne zdjęcia, a także udziela się pod postami innych użytkowników. Obecnie obserwuje 51 profili. Wśród nich nie brakuje polskich gwiazd sportu, muzyki i filmu. Lajki od prezydenta między innymi regularnie otrzymują siostry Radwańskie, Małgorzata Kożuchowska czy Roksana Węgiel. Andrzej Duda chętnie udziela się również pod postami Antoniego Królikowskiego i Cezarego Pazury. To jednak nie koniec. Sami zobaczcie, co jeszcze można odnaleźć na jego profilu. 

Wołodymyr Zełenski Andrzej Duda Donald TrumpZełenski jest niższy niż myślicie. Największym zaskoczeniem były prezydent

Zobacz wideo Andrzej Duda o k-popie: "Muszę odważnie stanąć do tej konkurencji"

Jakie zdjęcia najchętniej lajkuje Andrzej Duda? 

Przyglądając się aktywności internetowej Andrzeja Dudy, można odnieść wrażenie, że zdecydowanie jego ulubioną aktorką jest Małgorzata Kożuchowska. Prezydent regularnie lajkuje fotografie zarówno ukazujące kulisy jej pracy, jak i życie prywatne. "Serduszka" od Dudy znajdują się między innymi pod wakacyjnymi kadrami oraz sesjami zdjęciowymi. 

Małgorzata KożuchowskaMałgorzata Kożuchowska Screen: Instagram/@malgorzatakozuchowska_

Również Roksana Węgiel znalazła się wśród grona osób, które obserwuje Andrzej Duda. Młoda piosenkarka także może liczyć na lajki od prezydenta. Jakie zdjęcia przyciągają jego największą uwagę? Głównie są to fotografie wykonane przez samą wokalistkę, czyli tzw. selfie oraz kadry, na których Roxie prezentuje swoje stylizacje. 

Roksana WęgielRoksana Węgiel Instagram/@roxie_wegiel

Prezydent chętnie odwiedza profil Antoniego Królikowskiego. Nie tylko często lajkuje jego zdjęcia, ale również z okazji ślubu z Joanną Opozdą złożył parze gratulacje.

Gratulujemy państwu z Agatą. Plurimos annos [wielu lat - tłum. red.]! Samych szczęśliwych dni - napisał prezydent.

Antoni Królikowski, Joanna OpozdaAntoni Królikowski, Joanna Opozda Instagram/@antek.krolikowski

Z kolei jego ulubioną parą mogą być Pazurowie. Zarówno Cezary, jak i Edyta otrzymują lajki od Andrzeja Dudy. Prezydent najczęściej zostawia "serduszka" pod ich wspólnymi fotografiami. Jakiś czas temu polubił również post celebrytki. Nie byłoby w tym jeszcze nic dziwnego, gdyby nie wulgarna puenta owych przemyśleń.

Dzisiaj nadal idę pod prąd. (...) Będę tworzyć koncepcje oraz realizacje różnych projektów medialnych, czyli to, co kocham najbardziej. Założyłam kolorowe okulary, a moim życiowym motto, zgodnie z tym, co mówiłam w pierwszym podcaście, który nagrałam z Czarem, jest: Miej wyj***ne, a będzie ci dane - napisała rozważania Edyta Pazura. 

Cezary Pazura, Edyta PazuraCezary Pazura, Edyta Pazura Instagram/@czarekpazura

Prezydent często udziela się również pod postami sióstr Radwańskich. Przeglądając oba profile, można jednak zauważyć, że zdecydowanie częściej zostawia lajki pod zdjęciami ukazującymi ich życie prywatne -  np. kadry z wakacji czy selfie. 

Urszula Radwańska, Agnieszka RadwańskaUrszula Radwańska, Agnieszka Radwańska Instagram/@ularadwanska_official, @aradwanska

Podobnie sytuacja wygląda w przypadku Igi Świątek. Najczęściej podobają mu się wakacyjne kadry, które tenisistka publikuje na instagramowym profilu. 

Iga ŚwiątekIga Świątek Instagram/@iga.swiatek

W galerii u góry strony możecie zobaczyć, jakie jeszcze inne znane osoby mogą liczyć na lajka od prezydenta. Znajduje się tam również więcej zdjęć wyżej wspomnianych gwiazd. 

Co jeszcze znajdziemy na Instagramie Andrzeja Dudy? 

Profile gwiazd nie są jedynymi, które obserwuje Andrzej Duda. Prezydent śledzi również konto swojej żony, Beaty Szydło oraz Marty Kaczyńskiej. 

Marta Kaczyńska, Beata SzydłoMarta Kaczyńska, Beata Szydło Screen: Instagram/@szydlo.beata, @mmkaczynska

Agata DudaAgata Duda Instagram/@pierwszadama_akd

Trzeba przyznać, że Instagram prezydenta to prawdziwa skarbnica wiedzy o jego zainteresowaniach i gustach. Przeglądając konto, możemy również zobaczyć, że Andrzej Duda śledzi informacje udostępniane przez dwie firmy oferujące luksusowe meble i dodatki do wnętrz. Oprócz tego obserwuje polską markę produkującą odzież patriotyczną, a także profil pomagający mu w nauce języka angielskiego. 

Andrzej Duda skomentował zdjęcie dziennikarza TVN. Popisał się góralską wiedząAndrzej Duda skomentował zdjęcie dziennikarza TVN. Popisał się góralską wiedzą

Więcej o: