Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Małgorzata Kożuchowska

Magorzata Kożuchowska to polska aktorka filmowa i teatralna, jedna z najbardziej popularnych w naszym kraju. Szeroką rozpoznawalność przyniosła jej rola Hanki Mostowiak w "M jak miłość".


Data urodzenia: 27 kwietnia 1971 r.
Miejsce urodzenia: Wrocław
Pełnie imię i nazwisko: Małgorzata Dorota Kożuchowska
Wzrost: 170 cm
Kolor oczu: niebieski
Związki: mąż Bartosz Wróblewski (od 2008)
Dzieci: syn Jan Franciszek (ur. 2010 r.)

Małgorzata Kożuchowska - Dzieciństwo i początki kariery aktorskiej

Małgorzata Kożuchowska przyszła na świat 27 kwietnia 1971 roku we Wrocławiu jako córka Leszka Kożuchowskiego (doktor nauk pedagogicznych) i Jadwigi Kożuchowskiej (nauczycielka). Ma dwie siostry: Maję i Hanię. Wraz z rodziną mieszkała i wychowywała się w Toruniu.
W 1994 roku została absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Warszawie. Tuż po skończeniu szkoły została zaangażowana do Teatru Dramatycznego, gdzie zagrała w takich spektaklach jak: "Magia grzechu", "Jak wam się podoba", "Opera żebracza", "Poskromienie złośnicy", "Obsługiwałem angielskiego króla", "Tonacja blue, czyli Blue Room". Następnie w 2005 roku dołączyła do aktorów Teatru Narodowego, gdzie można było ją zobaczyć w sztuce "Błądzenie" oraz "Kosmos"

Kariera filmowa Małgorzaty Kożuchowskiej


Już w 1995 roku Małgorzata Kożuchowska pojawiła się w filmie "Młode wilki", gdzie zagrała sekretarkę (1994). Następnie wystąpiła w filmie "Gry uliczne" reżyserowanym przez Krzysztofa Krauzego (1995). Rola dziennikarki Ewy Szańskiej w filmie "Killer" (1997) przyniosła Kożuchowskiej popularność. Dwa lata później zagrała w drugiej części komedii Juliusza Machulskiego.
Od 2000 roku widzowie mogli podziwiać Kożuchowską w roli Hanki Mostowiak w kultowym polskim serialu emitowanym w TVP2 "M jak Miłość". Jej rola skończyła się w 2011 roku głośną sceną wypadku samochodowego.
Małgorzata Kożuchowska zagrała m.in. w "Zróbmy sobie wnuka" (2003), "Komorniku" (2005), "Dlaczego nie!" (2007), "Senność" (2008), serialu "Rodzinka.pl", serialu "Prawo Agaty", "Listach do M. 2", serialu "Druga szansa".
Aktorka zajmuje się również dubbingiem. Mogliśmy usłyszeć jej głos we wszystkich częściach "Madagaskaru", "Potworach i spółce" oraz "Alicji w Krainie Czarów". Jest również ambasadorem marek kosmetycznych (Kolastyna, Aviva, Bonarka City Center) oraz członkiem Rady Programowej fundacji Mam Marzenie.

Małgorzata Kożuchowska - Życie prywatne


W 2008 roku Małgorzata Kożuchowska wyszła za mąż za dziennikarza Bartłomieja Wróblewskiego. W 2015 roku urodził się ich syn Jan Franciszek.

Zobacz także:

Tomasz Karolak - Maciej Musiał - Małgorzata Socha

małgorzata kożuchowska

Więcej o:

małgorzata kożuchowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.