Andrzej Duda wrzucił na Instagram zdjęcie krów. Sam prowadzi konto? Mamy odpowiedź kancelarii [PLOTEK EXCLUSIVE]

Biuro Prasowe Kancelarii Prezydenta RP potwierdziło nam, że Andrzej Duda osobiście prowadzi jedno z kont na Instagramie. I to właśnie tam publikuje te mniej oficjalne zdjęcia, a także lajkuje i komentuje fotografie polskich celebrytów.

Andrzej Duda jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Prezydent od kilku lat ma konto na Twitterze, a także dwa profile na Instagramie. Jedno zweryfikowane przez portal obsługiwane jest przez jego kancelarię i obserwuje je 112 tysięcy osób. Drugie prowadzi osobiście.

Zobacz wideo Andrzej Duda o k-popie: "Muszę odważnie stanąć do tej konkurencji"

Andrzej Duda osobiście prowadzi jedno z kont na Instagramie. Chętnie udziela się pod postami celebrytów 

Pierwszy post na prywatnym koncie Andrzeja Dudy pojawił się 30 kwietnia 2012 roku. Od tej pory prezydent co jakiś czas wrzuca do sieci zdjęcia nie tylko z oficjalnych uroczystości, ale również możemy znaleźć tam jego selfie oraz fotografie np. krów. 

Andrzej DudaAndrzej Duda Screen: Instagram/@andrzejduda

Oprócz tego zauważyliśmy, że Duda nie tylko chętnie dzieli się z obserwatorami własnymi zdjęciami, ale również jak przystało na aktywnego użytkownika mediów społecznościowych, udziela się pod postami innych osób. Między innymi lajka otrzymały od niego Edyta Pazura czy Roksana Węgiel

Roksana WęgielRoksana Węgiel Screen: Instagram/@roxie_wegiel

To jednak nie koniec. Polubił również zdjęcie ze ślubu Joanny Opozdy i Antoniego Królikowskiego oraz złożył parze gratulacje. 

Gratulujemy państwu z Agatą. Plurimos annos [wielu lat - tłum. red.]! Samych szczęśliwych dni - napisał prezydent.

Andrzej DudaAndrzej Duda Screen: Instagram/@antek.krolikowski

Prezydent szczególną aktywnością na Instagramie wykazał się na początku stycznia 2022 r. Wówczas zostawił lajka pod zdjęciem z Dubaju Urszuli Radwańskiej, fotografią córki Sebastiana Karpiel-Bułecki czy ujęciem muzyka z żoną, dziennikarką TVN - Pauliną Krupińską.

Byliśmy bardzo ciekawi, czy rzeczywiście Andrzej Duda osobiście prowadzi konto. Postanowiliśmy więc skontaktować się z biurem prasowym kancelarii prezydenta. Nasze przypuszczenia się potwierdziły. 

Odpowiadając na korespondencję z 1 lipca br., uprzejmie informujemy, że konto @andrzejduda jest kontem prywatnym, prowadzonym osobiście przez prezydenta Andrzeja Dudę.

Wysłaliśmy również prywatną wiadomość do Andrzeja Dudy i zapytaliśmy go, kto jest jego ulubioną gwiazdą. Z niecierpliwością czekamy na odpowiedź.  

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.