Sebastian Karpiel-Bułecka

Sebastian Karpiel-Bułecka

Sebastian Karpiel-Bułecka jest wokalistą, muzykiem i założycielem zespołu folkowego Zakopower. Gra na skrzypcach. Z wykształcenia jest architektem, ukończył Politechnikę Krakowską. Naprawdę nazywa się Łukasz Sebastian Karpiel. Jego bratankiem jest Stanisław Karpiel-Bułecka, założyciel zespołu Future Folk.
Data urodzenia: 14.05.1976 r.
Miejsce urodzenia: Zakopane
Wzrost: 1,9 m.
Facebook: Facebook.com/sobekzako (profil prywatny)
Instagram: Instagram.com/sebastiankarpielbuecka
Związki: Kayah (2005-2009), Alicja Bachleda-Curuś (2013 r.), Paulina Krupińska (2014-obecnie)
Dzieci: Antonina (ur. 2015)

Sebastian Karpiel-Bułecka: kariera

Sebastian Karpiel-Bułecka zadebiutował w 2002 r., występując razem z Justyną Steczkowską. Współpracował z piosenkarką przy płycie "Alkimja" - grał na skrzypcach. Potem założył zespół Zakopwer. Debiutanckim album "Music Hal" ukazał się w maju 2005 r. i uzyskał status złotej płyty. Zostały wydane trzy single, promujące tę płytę: "Kiebyś Ty...", "Poziom adrenaliny" i "Milczenie owiec". Drugi krążek "Na siedem" trafił do sprzedaży w 2007 r. - podobnie jak pierwszy pokrył się złotem. W 2009 r. występował z Karimski Club oraz w projekcie Jana Kantyego Pawluśkiewicza (z Elżbietą Towarnicką) oraz wydał z zespołem koncertowy album DVD "Koncertowo". Rok później zaśpiewał na albumie Grzegorza Turnau "Fabryka klamek". W 2011 r. ukazała się płyta "Boso", która osiągnęła największy sukces spośród dotychczasowych albumów. Singiel promujący płytę "Boso" zajmował 1. miejsce na listach przebojów m.in. Programu Trzeciego, Polish Airplay Chart, Wietrznego Radia (polonijna rozgłośnia radiowa w Chicago), RDN Małopolski, Szczecińskiej Listy Przebojów, POPLiście radia RMF FM. Utwór został wykorzystany do reklamy wody Żywiec. Płyta pokryła się potrójną platyną. W 2013 r. Zakopower wydał album "Kolędowo", a we wrześniu 2015 r. - "Drugie pół" (status złotej płyty).

Sebastian Karpiel-Bułecka: nagrody i nominacje

Sebastian Karpiel-Bułecka w 2005 r. otrzymał nagrodę na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Statuetki SuperPremiery przyznano mu także w 2008 i 2011 r. W 2008 r. został laureatem plebiscytu "VIVA! Najpiękniejsi". Wokalista razem z zespołem Zakopower otrzymał trzy Fryderki w kategoriach: "Grupa roku", "Album roku folk/muzyka świata" (album "Boso") oraz "Piosenka roku" (singiel "Boso). Karpiel-Bułecka zdobył również nagrodę SuperJedynki w kategorii "SuperArtysta", a z Zakopower SuperJedynkę "SuperPrzebój" za utwór "Boso". Album "Drugie pół" otrzymał nominację do Fryderyków 2016 w kategorii "Album roku pop".

Sebastian Karpiel-Bułecka: kampanie reklamowe

Sebastian Karpiel-Bułecka wystąpił w kilku kampaniach reklamowych. Po raz pierwszy w 2009 r., w kampanii kredytu hipotecznego Banku Millenium. Cztery lata później reklamował Credit Agricole Bank oraz wodę mineralną Żywiec Zdrój. W 2015 r. wystąpił w kampanii sieci komórkowej Play.

Sebastian Karpiel-Bułecka: życie prywatne

Sebastian Karpiel-Bułecka na początku kariery związał się z wokalistką Kayah. Byli parą przez cztery lata. Nadal ze sobą współpracują w wytwórni Kayax oraz przyjaźnią się. W 2013 r. media donosiły, że spotyka się z Alicją Bachledą-Curuś - mówiło się także o ślubie. Od 2014 r. jest w związku z Miss Polonia, Pauliną Krupińską. Informacja o tym, że są parą przedostała się do mediów za sprawą Rozalii Mancewicz, która opublikowała wspólne zdjęcie pary z jej ślubu. W lipcu 2015 r. Krupińska urodziła córkę, Antoninę.

Zobacz także:

Paulina Krupińska, Kayah, Alicja Bachleda-Curuś

sebastian karpiel-bułecka

Więcej o:

sebastian karpiel-bułecka