Cezary Pazura

Cezary Pazura

Cezary Pazura to polski aktor filmowy, teatralny i serialowy. Widzowie kojarzą go również z występów w kabaretach. Grał w najpopularniejszych polskich produkcjach oraz podkładał głos pod polskie przekłady światowych hitów. Prywatnie jest mężem Edyty Pazury.


Imię i nazwisko: Cezary Pazura
Data urodzenia: 13 czerwca 1962r.
Miejsce urodzenia: Tomaszów Mazowiecki
Zawód: aktor
Związki: była żona Żaneta (01.04.1989-1994), była żona Weronika Marczuk (1995-19.12.2007), obecna żona Edyta (od 01.05.2009)
Dzieci: córka Anastazja, córka Amelia, syna Antoni
Instagram: @czarekpazura
Facebook: facebook.com/pazura.cezary/

Cezary Pazura - kariera zawodowa

Cezary Pazura urodził się w 1962 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Po maturze zdawał na wydział aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi, na którym obronił dyplom. Po studiach pracował w Teatrze Ochota. W 1992 roku związał się z Teatrem Powszechnym, w którym pracował przez rok.
Cezary Pazura pierwszy raz przed kamerą stanął w 1986 roku. Zagrał w filmie "Czarne stopy". W tym samym roku zagrał w "Pogrzeb Iwa". W 1989 roku wcielił się w epizodyczną rolę w filmie "Deja vu".
W 1991 roku Pazura wziął udział w produkcji "Kroll". Zagrał w nim Edwarda Wiadernego. Za tę rolę został odznaczony nagrodą Złotych Lwów w kategorii: Najlepsza drugoplanowa rola męska za film. Cztery lata później ponownie odebrał tę nagrodę, tym razem za film "Tato".
W 1992 roku Cezary Pazura zagrał w głośnej produkcji "Psy". W następnych latach jego nazwisko pojawiało się przy filmach, takich jak: "Pożegnanie z Marią", "Oczy niebieskie", "Nic śmiesznego", "Aniołek".
Od 1997 roku Pazura wcielał się w rolę posterunkowego Cezary Cezary w popularnym serialu "13 posterunek". Rok 1997 przyniósł mu rolę Czarka Kilera w filmie "Kiler". Kolejne te role przyniosły Cezarowi Pazurze ugruntowaną pozycję w środowisku aktorskim. Współpracował z najbardziej uznanymi reżyserami: z Andrzejem Wajdą, Krzysztofem Kieślowskim, Władysławem Pasikowskim, Juliuszem Machulskim.

Zobacz także:

Radosław Pazura - Weronika Marczuk - Bogusław Linda

cezary pazura

Więcej o:

cezary pazura

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.