Znamy szczegóły pogrzebu Jolanty Lothe. Aktorka spocznie u boku znanej matki

Ujawnione zostały szczegóły pogrzebu Jolanty Lothe. Wiemy, gdzie i kiedy spocznie aktorka znana m.in. z "Rejsu" czy "Barw szczęścia".

Więcej wiadomości znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

1 kwietnia media obiegła tragiczna informacja o śmierci Jolanty Lothe, znanej z takich produkcji, jak m.in. "Polowanie na muchy", "Potop", "Brunet wieczorową porą", "Rejs" czy "Barwy szczęścia". Teraz ujawniamy szczegóły dotyczące pogrzebu zmarłej aktorki.

Zobacz wideo Oni odeszli z 'Barw szczęścia'

Jolanta LotheRola w "Daleko od szosy" zrobiła z niej gwiazdę. Ale nie o takiej sławie marzyła

Jolanta Lothe nie żyje. Gdzie i kiedy odbędzie się pogrzeb?

Pogrzeb Lothe odbędzie się 8 kwietnia o godz. 11.30 w Kościele Środowisk Twórczych na Placu Teatralnym 18 w Warszawie. Dwie godziny później ciało aktorki zostanie odprowadzone na Cmentarz Stare Powązki. To właśnie tam znajduje się rodziny grobowiec, w którym pochowana jest jej matka, aktorka Wanda Stanisławska-Lote, prababka Eugenia z Korwin-Maternickich Kamocka i prapradziadek Franciszek Korwin-Maternicki, były dyrektor więzień warszawskich. 

Jolanta Lothe nie żyje. Kim była?

Jolanta Lothe debiutowała na scenie w wieku siedmiu lat. W sztuce "Trzydzieści srebrników" zagrała córkę Teresy Mareckej, prywatnie najlepszej przyjaciółki jej mamy. Ale urodzona 19 kwietnia 1942 roku w Wilnie Jolanta wcale nie wiązała swojej przyszłości z aktorstwem. Być może dlatego, że właśnie ten zawód wykonywała jej matka - Wanda Stanisławska-Lothe.

Z biegiem czasu Lothe zmieniła zdanie. Zaczęła występować w teatrze, natomiast w filmach pojawiała się w drobnych epizodach. Doskonale znamy ją z filmu "Rejs", w którym wystąpiła u boku swojej matki. Widzowie kojarzą także z serialu "Doktor Ewa", gdzie wcieliła się w ponętną pielęgniarkę. W "Klubie profesora Tutki" zagrała niewierną żonę, a w serialu "Daleko od szosy" bezpruderyjną pracownicę seksualną Lolę.

Zmarła w wieku 79 lat.

Więcej o: