Przyjaciółki

Przyjaciółki

"Przyjaciółki" to popularny serial telewizyjny. Emitowany jest przez stację Polsat. Opowiada o życiu czterech kobiet po trzydziestce: Patrycji, Anki, Ingi i Zuzy, które znają się od czasów licealnych i których przyjaźń przetrwała w ich dorosłym życiu.


Tytuł: Przyjaciółki
Gatunek: Serial telewizyjny, obyczajowy
Reżyseria: Grzegorz Kuczeriszka
Obsada: Magdalena Stużyńska, Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska
Data premiery: wrzesień 2012r.
Długość odcinka: 45 minut

"Przyjaciółki" - o serialu

Serial wyprodukowano na zlecenie stacji Polsat. Premiera miała miejsce we wrześniu 2012 roku. Do listopada 2016 roku nakręcono osiem serii, na które złożyło się łącznie 98 odcinków. Każdy z nich trwa 45 minut. Autorką scenariusza jest Beata Pasek.

"Przyjaciółki" - bohaterki

Serial "Przyjaciółki" opowiada o przyjaźni czterech kobiet: Patrycji Kochan, Anki Strzeleckiej, Ingi Gruszewskiej oraz Zuzy Markiewicz. Bohaterki uczęszczały do jednego liceum i tworzyły czteroosobową paczkę. Widzowie poznają je, gdy są już dojrzałymi kobietami.
Anka Strzelecka jest matką nastoletniej Julii i pary bliźniaków chodzących do podstawówki. Małżeństwo Anki nie układa się najlepiej, jej mąż nie unika innych kobiet, co z czasem doprowadzi do rozpadu małżeństwa.
Zuzanna jest kobietą sukcesu, zajmuje kierownicze stanowisko w dużym banku. Prowadzi życie na wysokim poziomie, jednakże nie potrafi się na dłużej związać z żadnym mężczyzną ze względu na swój mocny charakter oraz duże wymagania. Gdy wreszcie w jej życiu pojawi się prawdziwa miłość nie zabraknie problemów, które staną jej na przeszkodzie.
Inga Gruszewska to atrakcyjna mama kilkuletniej Hani. Jest świeżą rozwódką. Problemy ze znalezieniem pracy oraz kłopoty sercowe sprawiają, że jej życie dalekie jest od stabilizacji.
Patrycja Kochan to fryzjerka, która żyje w partnerskim związku ze swoim chłopakiem. Dochodzi jednak do etapu życia, w którym oczekuje zdecydowanych deklaracji od Michała, jednakże ten nie spieszy się z oświadczynami.

przyjaciółki

Więcej o:

przyjaciółki