Przyjaciółki

Przyjaciółki

"Przyjaciółki" to popularny serial telewizyjny. Emitowany jest przez stację Polsat. Opowiada o życiu czterech kobiet po trzydziestce: Patrycji, Anki, Ingi i Zuzy, które znają się od czasów licealnych i których przyjaźń przetrwała w ich dorosłym życiu.


Tytuł: Przyjaciółki
Gatunek: Serial telewizyjny, obyczajowy
Reżyseria: Grzegorz Kuczeriszka
Obsada: Magdalena Stużyńska, Małgorzata Socha, Joanna Liszowska, Anita Sokołowska
Data premiery: wrzesień 2012r.
Długość odcinka: 45 minut

"Przyjaciółki" - o serialu

Serial wyprodukowano na zlecenie stacji Polsat. Premiera miała miejsce we wrześniu 2012 roku. Do listopada 2016 roku nakręcono osiem serii, na które złożyło się łącznie 98 odcinków. Każdy z nich trwa 45 minut. Autorką scenariusza jest Beata Pasek.

"Przyjaciółki" - bohaterki

Serial "Przyjaciółki" opowiada o przyjaźni czterech kobiet: Patrycji Kochan, Anki Strzeleckiej, Ingi Gruszewskiej oraz Zuzy Markiewicz. Bohaterki uczęszczały do jednego liceum i tworzyły czteroosobową paczkę. Widzowie poznają je, gdy są już dojrzałymi kobietami.
Anka Strzelecka jest matką nastoletniej Julii i pary bliźniaków chodzących do podstawówki. Małżeństwo Anki nie układa się najlepiej, jej mąż nie unika innych kobiet, co z czasem doprowadzi do rozpadu małżeństwa.
Zuzanna jest kobietą sukcesu, zajmuje kierownicze stanowisko w dużym banku. Prowadzi życie na wysokim poziomie, jednakże nie potrafi się na dłużej związać z żadnym mężczyzną ze względu na swój mocny charakter oraz duże wymagania. Gdy wreszcie w jej życiu pojawi się prawdziwa miłość nie zabraknie problemów, które staną jej na przeszkodzie.
Inga Gruszewska to atrakcyjna mama kilkuletniej Hani. Jest świeżą rozwódką. Problemy ze znalezieniem pracy oraz kłopoty sercowe sprawiają, że jej życie dalekie jest od stabilizacji.
Patrycja Kochan to fryzjerka, która żyje w partnerskim związku ze swoim chłopakiem. Dochodzi jednak do etapu życia, w którym oczekuje zdecydowanych deklaracji od Michała, jednakże ten nie spieszy się z oświadczynami.

przyjaciółki

Więcej o:

przyjaciółki

Wypowiedzi na forum o:

przyjaciółki

 • (Nie)Spotkanie przyjaciółek - kto ma rację

  Dwie przyjaciółki, ostatnio widziały się rok temu kiedy mieszkały w jednym mieście. A wyprowadziła się do Poznania, B została w Gdyni. Cały czas utrzymują kontakt telefoniczny i na komunikatorach. Rozmawiają przez telefon i B informuje, że za kilka dni będzie przejeżdżała w drodze powrotnej do domu

 • Szukam przyjaciółki

  ...Czasem jest się w ciasnym związku i nie można wywracać życia do góry nogami. Czasem tak się układa - ale życie mamy jedno. I mamy też prawo do szczęścia... Miły, sympatyczny, ułożony facet, niezależny finansowo i mobilny - poznam mężatkę, choć niekoniecznie, która czuje się w związku samotna

 • Powiedzieć przyjaciółce czy nie? Robić coś?

  Mąż przyjaciółki wyjechał do pracy w egzotyczne dalekie kraje, powiedzmy do Australii. Wcześniej byli tam razem w robocie, ale jej i dziecku było źle i ciężko, więc wrócili do Pl, a potem on pojechał z powrotem już sam. Przyjaciółka, osoba 40+, dość delikatnej konstrukcji, kiepsko sobie radzi w

 • Szukam przyjaciółki od serca :)

  . Poza tym nawiązywane na różnych etapach kariery relacje, często mają charakter powierzchowny, a ja bardzo tęsknię za przyjaciółką od serca, która pozostałaby w moim życiu na dłużej i której mogłabym powierzyć swoje sekrety. I po prostu wygadać się. Ja rownież chciałabym komuś coś z siebie dać-

 • Śmierć przyjaciółki, jest mi źle i smutno..

  Rano dostałam info, że zmarła moja przyjaciółka. Kilka dni temu był pogrzeb jej taty. Mama walczy o życie w szpitalu. Nie mogę się pozbierać. Ostatni raz pisałyśmy kilka dni temu, dzisiaj wstałam z zamiarem napisania do jej brata czy wszystko u ok, bo martwi mnie jej milczenie. Nie zdążyłam napisać.

 • Problem z przyjaciółką

  Cześć, jestem tutaj nowy. Chciałbym się podzielić z Wami własną historią i prosić o rady. Moja najbliższa przyjaciółka i najbliższa osoba dla mnie w ogóle, jakiś czas temu zaskoczyła wiadomością, że jest zainteresowana relacją romantyczną z moim byłym przyjacielem. Dlaczego jest to dla mnie problem?

 • Przyjaciółka - co powiecie

  , reakcja "Nie, ja mogę teraz, w mojej pracy nie stać mnie na spontaniczność"; "To może w weekend, w czasie wolnym?" "Nie, nie mogę nic planować". Na propozycję spotkania w okolicy i z okazji świąt: "Nie, dla mnie to tylko dłuższy weekend". I co teraz? To jest przyjaciółka? Czego ta osoba ode mnie

 • Re: szukam przyjaciółki

  Ale ja nie szukam przyjaciela tylko przyjaciółkę bo ja też nie jestem wolna

 • ja tesz szukam przyjaciółki

  szalonagoha napisała: > mam 62lata szukam przyjaciółki żeby pogadać ja tesz szukam przyjaciółki - takze zeby pogadac. ale ostrzegam - mam Slubna. ona gadac ze mna nie chce. co innego - tez nie chce. no, taka siostra (zakonna)

 • Prośba przyjaciółki / Lockdown

  Co byście zrobiły w takiej sytuacji? Przyjaciele wieloletni, dziecko zaczęło jesienią studia zagraniczne. Dzieciak w kampusie, zajęcia online. Miało wrócić do PL na święta, ale... wczoraj przyjaciółka niby w żartach mówi, że dziecko szykuje się na Wigilię u nas. Nie pociągnęłam tematu, bo to było na