Wiktory 2022. TVP szukało, szukało i znalazło. To ona zastąpi Stinga. Szału nie ma

Tegoroczne Wiktory odbywają się w atmosferze wielu kontrowersji. Nominowani artyści bojkotują galę, albo też informują, że nie zostali na nią zaproszeni. Zrezygnować z udziału postanowił także Sting, który miał być zagraniczną gwiazdą wieczoru. TVP znalazła zastępstwo. Zaskoczenie?

Więcej o polskim i światowym show-biznesie przeczytasz na Gazeta.pl. 

To Edyta Górniak ma wystąpić wieczorem na gali Wiktorów. Diwa ma wprawdzie jeden z najlepszych głosów w Polsce, a wiele jej występów robi spore wrażenie na słuchaczach. Jednak biorąc pod uwagę, że gwiazda przy wielu okazjach pojawia się na imprezach TVP, nie ma w tym raczej nic zaskakującego. W porównaniu ze światową gwiazdą muzyki, jaką jest Sting, pomysł jest raczej słaby. Swoją drogą, Górniak ma swoje związki z Wiktorami. W przeszłości wywołała bowiem na nich spory skandal. 

Zobacz wideo Górniak opowiedziała o współpracy ze Szpakiem. „Było dużo znaków zapytania"

Edyta Górniak zaśpiewa na Wiktorach! 20 lat temu wywołała spory skandal

Dwie dekady temu Edyta Górniak została zaproszona na Wiktory. Artystka zaśpiewała wówczas swój singiel "Jak najdalej", który promował album "Perła". Zgromadzona publiczność zaniemówiła, gdy zobaczyła strój, w którym pojawiła się gwiazda. Górniak wystąpiła w topie, spod którego wystawały plastry podtrzymujące stanik. W dodatku spódnica była tak krótka, że telewizyjna widownia kilkukrotnie zobaczyła bieliznę artystki. Media określiły występ Edyty jako jedną z największych modowych wpadek w historii. 

Edyta Górniak/ Wiktory 2022Edyta Górniak/ Wiktory 2022 Fot. Wojda/Reporter / East News

Wiktory Wiktory 2022. Edyta Górniak pokazała za dużo. Kontrowersji było więcej

Zaledwie trzy lata wcześniej Edyta zachwyciła publiczność na Wiktorach swoim wykonaniem piosenki "Dumka na dwa serca". Artystka pojawiła się na scenie wraz z Mieczysławem Szcześniakiem i było to jedno z nielicznych, wspólnych wykonań tej piosenki. W 2014 roku gwiazda pojawiła się na gali Wiktorów, by wręczyć SuperWiktora Jackowi Cyganowi, autorowi słynnego przeboju z filmu "Ogniem i mieczem".

Edyta Górniak, Jacek CyganEdyta Górniak, Jacek Cygan Fot. KAPiF

Tegoroczna gala została już zbojkotowana przez wielu artystów. Zarówno przez tegorocznych nominowanych, jak i laureatów sprzed lat. Do protestów przyłączyli się już m.in. Maciej Stuhr, Robert Janowski, Robert Makłowicz, Magda Mołek, Monika Olejnik

Magda Mołek, Robert Makłowicz Wiktory 2022. Gwiazdy bojkotują galę. Makłowicz: "Nie miałem pojęcia o nominacji"

Więcej o: