Sting

Sting

Sting to jeden z najpopularniejszych piosenkarzy i gwiazd muzyki pop ubiegłego oraz obecnego stulecia. Jest multiinstrumentalistą, potrafi grać na ponad pięciu instrumentach. Komponuje muzykę, pisze teksty, reżyseruje teledyski oraz próbuje swoich sił jako aktor. Jest autorem wielu niezapomnianych przebojów.

Imię i nazwisko: Gordon Matthew Sumner
Pseudonim: Sting
Data urodzenia: 2 października 1951r.
Miejsce urodzenia: Wallsend, Wielka Brytania
Zawód: wokalista, autor tekstów
Facebook: facebook.com/sting
Instagram: @theofficialsting

Sting i The Police

Gordon Matthew Sumner przyszedł na świat w październiku 1951 roku w Wielkiej Brytanii. Od dziecka kochał muzykę i przejawiał zdolności w tym kierunku. Jako nastolatek grywał w amatorskich zespołach jazzowych. W połowie lat siedemdziesiątych poznał perkusistę Stewarta Copelanda, który był założycielem grupy The Police. Po kilku tygodniach znajomości panowie postanowili rozpocząć wspólne próby. Dołączył do nich gitarzysta Henry Padovani, jednakże na krótko. Został zastąpiony przez Andy'ego Summersa. Sting w zespole pełnił funkcję wokalisty oraz grał na gitarze basowej.
Rok 1980 rozpoczął pasmo sukcesów zespołu. Sting i The Police występowali na całym świecie, a ich kolejne single podbijały listy przebojów. Zdobywali najważniejsze branżowe nagrody, w tym Grammy oraz Brit Awards. Zespół wydał pięć płyt: Outlandos d’Amour, Reggatta de Blanc, Zenyatta Mondatta, Ghost in the Machine oraz Synchronicity.

Sting - kariera solowa

Sting zadebiutował solowo w 1982 roku. Nagrał singiel "Spread a Little Happiness". Trzy lata później ukazał się jego album solowy o tytule "The Dream of the Blue Turtles". W kolejnych latach ukazało się jeszcze dwanaście jego albumów, z których każdy odniósł światowy sukces. Do największych przebojów Stinga należą niezapomniane utwory "Fragile", "All This Time", "Moon Over Bourbon Street", "Englishman in New York", "It’s Probably Me" czy wreszcie "Shape Of My Heart".

sting

Więcej o:

sting

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.