Sting nie zaśpiewa na Wiktorach! Posłuchał apelu artystów i dziennikarzy

Sting miał zaśpiewać na tegorocznej gali Wiktorów. Gwiazdor przyjął zaproszenie od Telewizji Polskiej. Teraz okazuje się, że jego plany uległy zmianie i nie wystąpi w Polsce. Wszystko wskazuje na to, że przyczyniły się do tego apele artystów i dziennikarzy.

Więcej na temat gali Wiktorów na stronie głównej Gazeta.pl

Sting miał swoim występem uświetnić galę Wiktorów, która odbędzie się 31 marca i transmitowana będzie przez TVP. W sieci zamieszczono spot promujący wydarzenie, na którym sam artysta zaprasza widzów i swoich fanów. Jako pierwszy z apelem do brytyjskiego gwiazdora wystąpił Mariusz Szczygieł, który w poście na Facebooku prosił Stinga, żeby nie firmował stacji popierającej odebranie praw polskim kobietom i osobom LGBT+. Apel dziennikarza poparli także Kinga Rusin, Maciej Stuhr i Monika Olejnik. Teraz przedstawiciele wytwórni Universal Music Polska opublikowali oficjalne oświadczenie piosenkarza w tej sprawie. 

Zobacz wideo Maciej Stuhr: "Mój ukochany film". Trudna historia walki z alkoholizmem uwielbianego ojca. "Powrót do tamtych dni" [ZWIASTUN]

Sting odwołał swój występ w TVP

Z oświadczenia dowiadujemy się, że plany artysty uległy zmianie i nie pojawi się w Polsce na gali Wiktorów.

Sting nie wystąpi na gali Wiktorów 31 marca, wbrew wcześniejszym planom. Sting koncentruje się na wyczekiwanej przez fanów trasie koncertowej "My Songs", przełożonej z powodu pandemii oraz singla charytatywnego "Russians (Guitar/cello version", z którego zysk netto wesprze organizację charytatywną Help Ukraine Center.

W oświadczeniu nie ma zatem odniesienia do apelu ze strony polskich artystów i dziennikarzy, ale można się domyślić, że to przyczyniło się do zmiany decyzji o występie. 

Ostatni raz Wiktory wręczono w 2015 roku. Przez lata były one uważane za jedne z najbardziej prestiżowych nagród polskich mediów. Dotychczasowymi laureatami Wiktorów i Super Wiktorów są m.in. Jan Paweł II, Adam Michnik, Maryla Rodowicz, Irena Kwiatkowska, Czesław Niemen, Andrzej Wajda, Monika Olejnik, Grażyna Torbicka, Lech Wałęsa, Władysław Bartoszewski, Edward Miszczak, Tomasz Lis, czy Alicja Majewska. Powrót nagród Akademii Telewizyjnej po siedmiu latach odbywa się wśród wielu kontrowersji. Do jednej z nagród nominowany jest Maciej Stuhr, który nie dostał zaproszenia na galę i nie został nawet oficjalnie poinformowany o otrzymaniu nominacji. Aktor odniósł się do tej sytuacji na Facebooku.

Fajnie byłoby posłuchać Stinga na żywo. Ponoć ma pojawić się na gali Wiktorów. Ponoć jestem nominowany w kategorii "Aktor roku". Piszę "ponoć", gdyż o sprawie wiem tylko z Internetu, nikt mnie o fakcie nie poinformował, nikt mnie na galę nie zaprosił. Nie dziwi mnie to, bo galę ma transmitować TVP, dla której jestem persona non grata.
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.