Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski jest polskim politykiem i dziennikarzem. Od kilku lat związany z partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość. W 2016 roku został prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Był związany z Moniką Kurską, obecnie jest zaręczony ze swoją nową partnerką – Joanną Klimek. Ma dwóch synów i córkę.

Imię i nazwisko: Jacek Kurski
Data urodzenia: 22 lutego 1966
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: polityk, dziennikarz

Jacek Kurski – kariera zawodowa

Jacek Kurski ukończył studia w zakresie handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim. W młodości współpracował z magazynami, takimi jak Tygodnik Solidarności, w których publikował artykuły. Współpracował również z niemiecką agencją prasowo-informacyjną. Był korespondentem gdańskim dla telewizji BBC.W 1991 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, gdzie pracował przez trzy lata.

Karierę polityczną zaczynał w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to współpracował z antykomunistyczną opozycją. Później wstąpił w szeregi NSZZ „Solidarność”. Pod koniec lat 80. był związany z partiami prawicowymi. Nieco później wstąpił do Porozumienia Centrum, którego prezesem był wówczas Jarosław Kaczyński.

Był związany z Akcją Wyborczą Solidarność Prawicy, a po przegranej ugrupowania w wyborach do Sejmu w 2001 roku Kurski wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tej partii kilkukrotnie startował w wyborach oraz brał udział w kampaniach prezydenckich przywódców partii. W 2012 roku był zaangażowany w tworzenie partii Solidarna Polska. Dwukrotnie był wybrany wiceprezesem tej partii. W 2014 roku został wykluczony z partii po tym, jak wziął udział w konwencji PiS. W październiku 2016 roku został wybrany prezesem zarządu TVP.

Jacek Kurski – życie prywatne

Jacek Kurski był związany z Moniką Kurską. Para rozwiodła się w 2015 roku, jednak nie żyła razem jeszcze na długo przed oficjalnym rozwodem. Od pewnego czasu jest związany z Joanną Klimek, niedawno para ogłosiła zaręczyny. Ślub planowany jest na wiosnę 2017 roku. Kurski i Klimek rzadko pokazują się razem publicznie i wolą chronić swoją prywatność.

Jacek Kurski

Więcej o:

Jacek Kurski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.