Jacek Kurski

Jacek Kurski

Jacek Kurski jest polskim politykiem i dziennikarzem. Od kilku lat związany z partią polityczną Prawo i Sprawiedliwość. W 2016 roku został prezesem zarządu Telewizji Polskiej. Był związany z Moniką Kurską, obecnie jest zaręczony ze swoją nową partnerką – Joanną Klimek. Ma dwóch synów i córkę.

Imię i nazwisko: Jacek Kurski
Data urodzenia: 22 lutego 1966
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: polityk, dziennikarz

Jacek Kurski – kariera zawodowa

Jacek Kurski ukończył studia w zakresie handlu zagranicznego na Uniwersytecie Gdańskim. W młodości współpracował z magazynami, takimi jak Tygodnik Solidarności, w których publikował artykuły. Współpracował również z niemiecką agencją prasowo-informacyjną. Był korespondentem gdańskim dla telewizji BBC.W 1991 roku rozpoczął pracę w Telewizji Polskiej, gdzie pracował przez trzy lata.

Karierę polityczną zaczynał w latach 80. ubiegłego wieku, kiedy to współpracował z antykomunistyczną opozycją. Później wstąpił w szeregi NSZZ „Solidarność”. Pod koniec lat 80. był związany z partiami prawicowymi. Nieco później wstąpił do Porozumienia Centrum, którego prezesem był wówczas Jarosław Kaczyński.

Był związany z Akcją Wyborczą Solidarność Prawicy, a po przegranej ugrupowania w wyborach do Sejmu w 2001 roku Kurski wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Z ramienia tej partii kilkukrotnie startował w wyborach oraz brał udział w kampaniach prezydenckich przywódców partii. W 2012 roku był zaangażowany w tworzenie partii Solidarna Polska. Dwukrotnie był wybrany wiceprezesem tej partii. W 2014 roku został wykluczony z partii po tym, jak wziął udział w konwencji PiS. W październiku 2016 roku został wybrany prezesem zarządu TVP.

Jacek Kurski – życie prywatne

Jacek Kurski był związany z Moniką Kurską. Para rozwiodła się w 2015 roku, jednak nie żyła razem jeszcze na długo przed oficjalnym rozwodem. Od pewnego czasu jest związany z Joanną Klimek, niedawno para ogłosiła zaręczyny. Ślub planowany jest na wiosnę 2017 roku. Kurski i Klimek rzadko pokazują się razem publicznie i wolą chronić swoją prywatność.

Jacek Kurski

Więcej o:

Jacek Kurski

Wypowiedzi na forum o:

Jacek Kurski

 • Jacek Kurski odwołany

  Jacek Kurski odwołany - nie sądzicie, że to wszystko ustawka między PJK, PAD i PJK? :D

 • Jacek Kurski - kocha dzieci !

  Jacek Kurski to kocha dzieci. Nie jest za cywilizacja smierci jak wy, ematki! Kurski przezyl wiele tragedii: musial, po prostu musial, rozwiesc sie z zona nr 1 . Stracil swoje malzenskie dzieci, bo zostaly bekartami a wiadomo ze katolik nie chce miec nic wspolnego z bekartami. Nie zalamal sie.

 • Jacek Kurski z ochroną SOP

  "Jacek Kurski będzie ochraniany przez SOP. Decyzję podjęto ze względu na "dobro państwa". - Oprócz polityków zdarzało nam się chronić przykładowo sędziów. To jest jednak sytuacja bez precedensu - twierdzi były oficer służby. Mariusz Kamiński zdecydował o przydzieleniu prezesowi TVP Jackowi Kurskiemu

 • Re: Jacek Kurski odwołany

  napisał: > Jacek Kurski odwołany > Schowany. Nie pierwszy raz.

 • Jacek Kurski - medialny Mengele

  Jacek Kurski zna się na mediach. A Mengele na medycynie też się znał... -- Amicus Plato sed magis amica veritas (Arystoteles)

 • Czy Jacek Kurski klamal ???

  Czy Jacek Kurski klamal ??? -- Forum, Radio Chicago /POLSKA STACJA/ i nasza stronka radiowa !!!

 • Jacek Kurski -prezesem TVP

  Jacek Kurski -prezesem TVP Jan Pawlicki na czele TVP 1 Mateusz Matyszkowicz szefem TVP Kultura. Nowy zarząd Polskiego Radia: prezes Barbara Stanisławczyk, Jerzy Kłosiński i Marcin Palade - członkowie zarządu.

 • Jacek Kurski w Monachium

  Z przyjemnoscia zawiadam, ze w Monachium wkrotce zagosci Pan Jacek Kurski, Europosel PiS-u; juz teraz zapraszam na spotkanie (takze i pania konsulowa z PO)

 • Jacek Kurski reżyserem :)

  Kolejny wielki talent nam się objawił po Pospieszalskim. -- Co mi zrobisz, jak Cię złapię? :)

 • Jacek Kurski z PiS

  Jacek Kurski jako jedyny z Parlamentu Europejskiego zagłosował przeciwko rezolucji, w której eurodeputowani stanęli w obronie Iranki skazanej na ukamienowanie za cudzołóstwo