Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik to polska dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Uznawana jest za jedną z najlepszych polskich dziennikarek, zajmujących się tematyką polityczną. Karierę zaczynała w Polskim Radiu, jednak od 2006 jest jedną z twarzy TVN i TVN24, gdzie prowadzi program "Kropka nad i".

Data urodzenia: 11 lipca 1956 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Monika Ewa Wasowska
Facebook.com/Monika-Olejnik
Dzieci: Jerzy Wasowski (ur. 1985)
Związki: Grzegorz Wasowski (rozwód), Tomasz Ziółkowski

Monika Olejnik - kariera

Monika Olejnik przyszła na świat 11 lipca 1956 roku w Warszawie jako córka pułkownika Tadeusza Olejnika. Studiowała zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.
Karierę dziennikarki zaczęła w programie 3. Polskiego Radia, gdzie pracowała od 1982 aż do 2000 roku. Bardzo szybko pokazała, że chciałaby zostać dziennikarką polityczną. To właśnie wywiady z przedstawicielami świata politycznego i osobistościami życia publicznego przyniosły jej rozgłos. W swoich rozmowach okazała się być bezkompromisowa, zawsze dobrze przygotowana i błyskotliwa, co wzbudzało w jej rozmówcach respekt. Programy, z którymi była związana to "Salon polityczny Trójki", "Nie tylko dla orłów". Jako jedna z pierwszych była obecna na miejscu katastrofy lotniczej w lesie Kabackim w 1987 roku. Po zakończeniu współpracy z Polskim Radiem dostała swój program w Radiu Zet, gdzie przeprowadza rozmowy z politykami w "Gość Radia Zet" i "Siódmy dzień tygodnia".
W latach 2004-2006 była gospodynią programy emitowanego przez TVP 1 "Prosto w oczy". We wrześniu 2006 roku rozpoczęła swoją współpracę z telewizją TVN, która zaowocowała słynnym programem publicystycznym "Kropka nad i" emitowanym na kanale TVN 24.
Monika Olejnik pisze również dla "Gazety Wyborczej", dla której razem z inną dziennikarką Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady w cyklu "Dwie na jednego". Wybrano dwadzieścia pięć wywiadów z tej serii i opublikowano je w książce "Dwie na jednego" w 2007 roku.
W 2000 roku Monika Olejnik została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto została nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in.: Wiktor, Grand Press, Kobieta Roku miesięcznika "Twój Styl", SuperWiktor, 2. miejsce w rankingu "Najbardziej wpływowych kobiet pracujących w mediach" miesięcznika "Forbes", Złota Waga.

Monika Olejnik - życie prywatne

Monika Olejnik przez jakiś czas była żoną polskiego dziennikarza muzycznego, satyryka i aktora Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego. Jej następnym partnerem został Tomasz Ziółkowski.

Zobacz także:

Tomasz Lis - Kamil Durczok - Grzegorz Wasowski

Monika Olejnik

Więcej o:

Monika Olejnik

Wypowiedzi na forum o:

Monika Olejnik

 • Monika Olejnik

  czy ktos dysponuje rzetelnymi informacjami nt poczatkow kariery dziennikarskiej pani zootechnik Moniki Olejnik?

 • Monika Olejnik

  Dlaczego Monika Olejnik nosi ciemne okulary?? Czy jeszcse za jasno, widzi swiat w czarnych kolorach??

 • Monika Olejnik

  zachpom: Pani Moniko, czy obserwując obecne staczanie się elit politycznych, ciągle ujawniane przez dziennikarzy kolejne afery i skandale - nie ma Pani czasem ochoty spakować walizek i resztę życia spędzić w jakimś bardziej normalnym kraju? Monika Olejnik: Gdybym miała 20 lat z chęcią bym wyjechała.

 • Jeansy Moniki Olejnik?

  Czy ktoś może wie z jakiej firmy są jeansy Moniki Olejnik? ciekawie wygłada taki podwójny pasek

 • Monika Olejnik

  Czesto slucham roznych dyskusji politycznych z roznych krajow. Ostatnio "wpadla mi w rece" wymiana zdan w radiu zet pomiedzy Lepperem a Rokita. Moderatorem dyskusji miala byc Monika Olejnik. Miala byc, bo jakos trudno ja nazwac w tej dyskusji moderatorem. Do tej pory uwazalam, ze to doswiadczona

 • Co z Moniką Olejnik?

  Wy tu o różnych banialukach się rozpisujecie, a Monika Olejnik już trzecią Kropkę występuje w tym samym naszyjniku. Co to może znaczyć???

 • Kto będzie następcą Moniki Olejnik?

  Ponoć Dziennikarze "Gazety Wyborczej" piszą reporterską biografię Moniki Olejnik. Kto będzie następcą Moniki Olejnik? Czy będzie to Madzia Gessler czy syn Leszka Millera? Czy Domański czerpie wiadrami z doświadczeń Pani Moniki? Czy Monika czerpie z wiedzy Domańskiego? Czy wasze dzieci mają

 • TVP bez Moniki Olejnik

  TVP oświadczyła, że w lipcu br. w związku z projektem nowej ramówki Programu 1 złożona została Pani Redaktor Monice Olejnik propozycja zmiany czasu emisji programu "Prosto w oczy". Dotychczas program emitowany był przed 23.00. W nowej ramówce planowany był na godzinę 23.15. Powodem zmiany była nowa

 • monika olejnik

  ze tvn 24 jest najgorszym telewizyjnym tabloidem od najwiekszych sensacji to juz od dawna wszyscy widza -tam sensacja i kasa .gorsza rzecz z monika olejnik -ta kobieta normalna nie jest -zaprasza najgorsze scierwa polityczne i z luboscia wysluchuje ich plucia ,szczucia ,wymyslow ,insynuacji wobec

 • Kolesie Moniki Olejnik

  Szanowna Pani Monika Olejnik ma swój autorski program i jak chce może zapraszać tylko swoich kolegów. Mam nadzieję, że również tylko Jej kolesie będą oglądaczami tych "autorskich" programów a raczej programu.