Monika Olejnik

Monika Olejnik

Monika Olejnik to polska dziennikarka telewizyjna, radiowa i prasowa. Uznawana jest za jedną z najlepszych polskich dziennikarek, zajmujących się tematyką polityczną. Karierę zaczynała w Polskim Radiu, jednak od 2006 jest jedną z twarzy TVN i TVN24, gdzie prowadzi program "Kropka nad i".

Data urodzenia: 11 lipca 1956 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Monika Ewa Wasowska
Facebook.com/Monika-Olejnik
Dzieci: Jerzy Wasowski (ur. 1985)
Związki: Grzegorz Wasowski (rozwód), Tomasz Ziółkowski

Monika Olejnik - kariera

Monika Olejnik przyszła na świat 11 lipca 1956 roku w Warszawie jako córka pułkownika Tadeusza Olejnika. Studiowała zootechnikę w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie. Następnie skończyła dziennikarstwo na Uniwersytecie Warszawskim.
Karierę dziennikarki zaczęła w programie 3. Polskiego Radia, gdzie pracowała od 1982 aż do 2000 roku. Bardzo szybko pokazała, że chciałaby zostać dziennikarką polityczną. To właśnie wywiady z przedstawicielami świata politycznego i osobistościami życia publicznego przyniosły jej rozgłos. W swoich rozmowach okazała się być bezkompromisowa, zawsze dobrze przygotowana i błyskotliwa, co wzbudzało w jej rozmówcach respekt. Programy, z którymi była związana to "Salon polityczny Trójki", "Nie tylko dla orłów". Jako jedna z pierwszych była obecna na miejscu katastrofy lotniczej w lesie Kabackim w 1987 roku. Po zakończeniu współpracy z Polskim Radiem dostała swój program w Radiu Zet, gdzie przeprowadza rozmowy z politykami w "Gość Radia Zet" i "Siódmy dzień tygodnia".
W latach 2004-2006 była gospodynią programy emitowanego przez TVP 1 "Prosto w oczy". We wrześniu 2006 roku rozpoczęła swoją współpracę z telewizją TVN, która zaowocowała słynnym programem publicystycznym "Kropka nad i" emitowanym na kanale TVN 24.
Monika Olejnik pisze również dla "Gazety Wyborczej", dla której razem z inną dziennikarką Agnieszką Kublik przygotowuje wywiady w cyklu "Dwie na jednego". Wybrano dwadzieścia pięć wywiadów z tej serii i opublikowano je w książce "Dwie na jednego" w 2007 roku.
W 2000 roku Monika Olejnik została odznaczona Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski. Ponadto została nagrodzona wieloma prestiżowymi wyróżnieniami, m.in.: Wiktor, Grand Press, Kobieta Roku miesięcznika "Twój Styl", SuperWiktor, 2. miejsce w rankingu "Najbardziej wpływowych kobiet pracujących w mediach" miesięcznika "Forbes", Złota Waga.

Monika Olejnik - życie prywatne

Monika Olejnik przez jakiś czas była żoną polskiego dziennikarza muzycznego, satyryka i aktora Grzegorza Wasowskiego, z którym ma syna Jerzego. Jej następnym partnerem został Tomasz Ziółkowski.

Zobacz także:

Tomasz Lis - Kamil Durczok - Grzegorz Wasowski

Monika Olejnik

Więcej o:

Monika Olejnik