Robert Janowski

Robert Janowski

Robert Janowski

Polski wokalista, kompozytor, autor tekstów, prezenter telewizyjny, dziennikarz radiowy, poeta. Szerszej publiczności znany jako prowadzący program rozrywkowy emitowany przez telewizję TVP 1 "Jaka to melodia?" oraz dziennikarz Radia Złote Przeboje, prowadzący audycję "Muzyka mojego życia".

Data urodzenia: 22 marca 1961 r.
Miejsce urodzenia: Inowrocław
Instagram: @robertjanowski
Facebook: Facebook.com/robert.janowski
Rodzina: żona Monika Głodek, syn Makary, córka Aniela, córka Tola

Robert Janowski: życiorys

Robert Janowski przyszedł na świat 22 marca 1961 roku w Inowrocławiu. Absolwent szkoły muzycznej I. stopnia w klasie fortepianu, Liceum Ogólnokształcącego im. Fryderyka Chopina w Sochaczewie i weterynarii na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.
Gdy Robert miał 13 lat po raz pierwszy wystąpił na scenie. Początkowo tworzył teatr poezji, pierwsze utwory muzyczne.

Robert Janowski: kariera

W 1983 roku Robert Janowski razem z Januszem Koftą i Bene Rychterem doprowadzili do powstania rockowego musicalu "Kompot", gdzie aktor zagrał też główną rolę. W tym samym czasie (lata 80.) był wokalistą takich zespołów rockowych, jak Oddział Zamknięty, Sekcja Z , Exodus czy ZOO.
W 1991 roku Janowski zagrał w słynnym musicalu Janusza Józefowicza "Metro", a tok później wystąpił w przedstawieniu "Hamlet" w reżyserii Andrzeja Domalika. Zaczął być ceniony nie tylko jako odtwórca, ale przede wszystkim jako twórca, pracując przy takich przedsięwzięciach, jak m.in. "Grosik 2" czy "Do grającej szafy grosik wrzuć". Występował w Teatrze Ateneum, Teatrze Rampa, Teatrze Rozmaitości, Teatrze Buffo, Teatrze Powszechnym, Teatrze Komedii. Na stałe zaangażowany jest w Teatrze Dramatycznym w Warszawie.
Robert Janowski zagrał również w filmach: "Pora na czarownice" (1993), "Nocne graffitti" (1996), "Na dobre i na złe" (1999), "Serce gór" (2004), "Kto nigdy nie żył" (2006). W 1997 roku został prowadzącym programu rozrywkowego TVP 1 "Jaka to melodia?". Otrzymał trzy Telekamery (2000, 2003, 2008), dwa Wiktory (2000, 2007) i Złotą Telekamerę (2009). W marcu 2010 roku wydał album "Song.pl", który cieszył się ogromną popularnością, zdobywając status platynowej płyty.

Robert Janowski: życie prywatne

Robert Janowski aż trzykrotnie ożenił się. Jego pierwszą wybranką była Katarzyna Kalicińska-Goczał, z którą ma syna Makarego. Drugą żoną Janowskiego była Katarzyna Dańska, z którą ma dwie córki: Anielę i Tolę. W 2013 roku poślubił Monikę Głodek. Kolorowa prasa rozpisywała się o zarzutach o kradzież futer w amerykańskim butiku, której miała się dopuścić jego ostatnia wybranka.

Zobacz także:

Janusz Józefowicz - Katarzyna Groniec - Dariusz Kordek

robert janowski

Więcej o:

robert janowski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.