Magda Mołek

Magda Mołek

Magda Mołek jest dziennikarką i prezenterką telewizyjną. Urodziła się w Legnicy, a studiowała we Wrocławiu. Ukończyła politologię ze specjalnością dziennikarską, na Uniwersytecie Wrocławskim. Obecnie związana jest ze stacjami TVN i TVN Style.


Data urodzenia: 30.04.1976 r.
Miejsce urodzenia: Legnica
Facebook: Facebook.com/MagdaMolekOfficial
Instagram: Instagram.com/magda_molek
Nagrody: Wiktor (2002 r.)
Związki: Daniel Lewczuk (2001-2005; rozwód), Maciej Taborowski (2011-obecnie; rozwód)
Dzieci: Henryk Taborowski (ur. 2011 r.)

Magda Mołek: życiorys i kariera

Magda Mołek zadebiutowała w Telewizji Regionalnej Zagłębia Miedziowego, w Lubinie. We Wrocławiu pracowała w Telewizji Dolnośląskiej, a w kolejnych latach TV Polonia (m.in. prowadziła teleturniej "Krzyżówka szczęścia") oraz TVP Wrocław (prowadziła serwis informacyjny). Była związana z Canal+, RTL 7 oraz z TV Puls. W 2002 r. przeszła do Telewizji Publicznej. Została prowadzącą porannego magazynu "Kawa czy herbata?" oraz "Spełniamy marzenia". Rok później została nagrodzona Wiktorem. W tym okresie konferansjerką, zaczęła prowadzić festiwale w Sopocie i Opolu. Od 2004 r. pracuje w TVN. Pierwszym programem, który zaczęła prowadzić w nowej stacji był show "Moja krew". W 2005 r. prowadziła 1. edycję "Tańca z Gwiazdami" (razem z Hubertem Urbańskim). W tym samym roku otrzymała angaż do śniadaniowego magazynu "Dzień dobry TVN". Początkowo prowadziła program z Olivierem Janiakiem, a następnie z Jolantą Pieńkowską. Przez pięć lat jej współprowadzącym był Andrzej Sołtysik (2007-2012). Od lutego 2013 r. prowadzi program z Marcinem Mellerem. W 2006 r. zaczęła pracę w TVN Style. W stacji miała swój autorski program "W roli głównej". Przy "Lekcji stylu" współpracowała z Jolantą Kwaśniewską, w "Mieście kobiet" - z Dorotą Wellman. W 2008 r. przyznano jej tytuł Kobiety Roku w plebiscycie "Męska rzecz". Wystąpiła gościnnie w serialu TVN "Teraz albo nigdy". W 2010 r. Bogumiła Wander mianowała Mołek jako swoją następczynię - wyznała w wywiadzie, że jest jej ulubioną prezenterką, doceniła jej profesjonalizm.

Magda Mołek: życie prywatne

Magda Mołek dwukrotnie była mężatką. Przez cztery lata była żoną biznesmena Daniela Lewczuka. W 2004 r. poznała realizatora dźwięku, Remigiusza Kasztelnika. Byli parą przez kilka lat. Mołek wyznała, że Kasztelnik został dla niej swoją ówczesną dziewczynę. Latem 2010 r. zaczęła spotykać się z Maciejem Taborowskim, doktorem nauk prawnych i adiunktem w Instytucie Nauk Prawnych PAN. Po kilku miesiącach znajomości wzięli cichy ślub. W sierpniu 2011 r. urodził się syn pary, Henryk.

Zobacz także:

Dzień dobry TVN - Dorota Wellman - Kinga Rusin - Bartosz Węglarczyk

magda mołek

Więcej o:

magda mołek