Księżna Kate i książę William nie byli na ślubie księżniczki Beatrice. Złożyli jej za to gratulacje na Instagramie

Ach, co to był za ślub. Mimo że ceremonia wyglądała inaczej niż pierwotnie zakładano, to i tak było wyjątkowo.

Królewskie śluby nie zawsze są jak z bajki. Przekonała się o tym księżniczka Beatrice. Arystokratka musiała dwukrotnie przekładać ceremonię. Najpierw z powodu afery pedofilskiej, z którą wiązano jej ojca, księcia Andrzeja, a później ze względu na obostrzenia sanitarne. Finalnie Beatrice poślubiła Edoardo Mapellego Mozziego 17 lipca. Uroczystość do samego końca była utrzymywana w tajemnicy. Dopiero nazajutrz pałac królewski potwierdził zamążpójście wnuczki królowej Elżbiety II. Wtedy też do sieci trafił pierwsze zdjęcia z ceremonii.

ZOBACZ: Pałac królewski potwierdził ślub księżniczki Beatrice z włoskim deweloperem. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia z ceremonii

Księżna Kate i książę William o ślubie księżniczki Beatrice

Pierwotnie na ślubie Beatrice i Edoardo miało zjawić się 150 gości. Ostatecznie młoda para ograniczyła się wyłącznie do najbliższej rodziny. Na ceremonii obecni byli między innymi rodzice panny młodej oraz królowa Elżbieta II i książę Filip. Wielkimi nieobecnymi byli Meghan Markle i Harry, a także księżna Kate i książę William. Brytyjska prasa sugeruje, że Ci pierwsi mogli nie dostać zaproszenia po tym, jak dwa lata wcześniej była już księżna "zniszczyła" ślub siostry Beatrice, Eugenii.

ZOBACZ: Meghan Markle i Harry nie pojawili się na ślubie księżniczki Beatrice. Mogli nie dostać zaproszenia przez skandal sprzed dwóch lat

Powód nieobecności Williama i Kate jest nieznany. Możliwe, że nie zjawili się na ceremonii z powodów bezpieczeństwa. Książę nie zapomniał jednak o ważnym dniu swojej kuzynki. Na oficjalnym instagramowym profilu jego i Middleton pojawił się już gratulacyjny post, którego adresatką jest para młoda.

Ślub księżniczki BeatriceŚlub księżniczki Beatrice Instagram/kensingtonroyal

To pierwszy ślub w brytyjskiej rodzinie królewskiej w tym roku. Ceremonia była wyjątkowa pod wieloma względami. Przypomnijmy, że księżniczka Beatrice poszła do ołtarza w przerobionej sukni ślubnej swojej babci królowej Elżbiety II.