Księżniczka Beatrice poszła do ołtarza w sukni ślubnej królowej Elżbiety II. Babcia pożyczyła jej też tiarę z wyjątkową historią

Księżniczka Beatrice i jej ukochany Edoardo Mapelli Mozzi powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 17 lipca. Córka księcia Andrzeja miała na sobie wyjątkową suknię ślubną.

Niemal każda panna młoda przestrzega ślubnej tradycji, aby podczas ślubu mieć na sobie: coś nowego, coś starego, coś niebieskiego i coś pożyczonego. Księżniczka Beatrice 17 lipca poślubiła włoskiego dewelopera Edoardo Mapelli Mozzi. W dość niekonwencjonalny sposób potraktowała tę ślubną tradycję, a pomogła jej w tym sama królowa Elżbieta II

Zobacz wideo Wpadki na królewskich ślubach Windsorów

Księżniczka Beatrice miała suknię ślubną Elżbiety II

Na profilach rodziny królewskiej w mediach społecznościowych potwierdzono zamążpójście księżniczki Beatrice. Opublikowano zdjęcia z ceremonii i poinformowano, że suknia ślubna wnuczki królowej była tą, którą Elżbieta II miała na sobie w 1947 podczas ślubu z księciem Filipem. Kreacja została przerobiona na potrzeby Beatrice. Dodatkowo monarchini ofiarowała wnuczce tiarę, którą nosiła w czasie swojej uroczystości, a należała do jej babci królowej Marii.

Księżniczka Beatrice miała na sobie sukienkę vintage Normana Hartnella i diamentową tiarę z frędzlami królowej Marii. Zarówno suknia jak i tiara należały do Jej Królewskiej Mości. Tiara była noszona przez Jej Wysokość w dniu jej ślubu w 1947 roku - czytamy na Facebooku rodziny królewskiej.

Królowa Elżbieta i księżniczka BeatriceKrólowa Elżbieta i księżniczka Beatrice Facebook/The Royal Family East News

Para złożyła przysięgę małżeńską w Królewskiej Kaplicy Wszystkich Świętych, na terenie posiadłości księcia Andrzeja i Sarah Ferguson w Royal Lodge, w Windsor Great Park. Ceremonia była bardzo skromna, a przybyło na nią zaledwie 30 osób. 

Podczas uroczystego przyjęcia obecni byli też dziadkowie księżniczki Beatrice, czyli królowa Elżbieta II i książę Filip. Nie zabrakło też rodziców panny młodej.