Maciej Musiał

Maciej Musiał

Maciej Musiał to polski aktor młodego pokolenia, prezenter telewizyjny. Zasłynął dzięki roli w serialu "Rodzinka.pl".

Data urodzenia: 11 lutego 1995 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 173 cm
Instagram: @maciekmusial_official
Facebook: facebook.com/Maciej-Musiał

Maciej Musiał: dzieciństwo i kariera

Maciej Musiał przyszedł na świat 11 lutego 1995 roku w Warszawie jako syn polskiego aktora telewizyjnego i teatralnego Andrzeja Musiała i Anny Markiewicz-Musiał. Był jedynakiem, który dorastał w aktorskiej rodzinie. Jego rodzice prowadzili teatr dla dzieci. Rodzice chłopaka rozwiedli się w 2014 roku.

Po raz pierwszy wystąpił jako niespełna dziewięcioletni chłopiec w epizodycznej roli w serialu "Plebania" (2004). W 2007 roku zagrał małą rolę w filmie "Futro" oraz wystąpił w dwóch odcinkach serialu "Prawo miasta". W 2008 roku zaczął wcielać się w postać Michała Wielickiego w serialu emitowanym przez Telewizję Polską "Ojciec Mateusz". Tego samego roku grał też w serialu "Hotel pod żyrafą i nosorożcem". W 2010 roku zaczął grać Łukasza Danisza w serialu "Hotel 52" oraz wystąpił w małych rolach w serialach "Ludzie Chudego" i "Nowa".

Przełomem w karierze młodego aktora była rola Tomka Boskiego w popularnym serialu emitowanym przez TVP2 "Rodzinka.pl". To właśnie jako syn Natalii Boskiej (Małgorzata Kożuchowska) i Ludwika Boskiego (Tomasz Karolak), zdobył sympatię widzów, którzy obserwowali jak serialowy Tomek dorasta, zdaje maturę, wybiera studia.

W 2011 roku Maciej Musiał zagrał małą w filmie "Baby są jakieś inne". Następnie wystąpił w produkcjach "Mój biegun" (2013), "Dzień dobry, kocham cię!", jak również epizodycznie w serialach: "Ja to mam szczęście", "Krew z krwi", "Prawo Agaty". Wcielił się również w postać Adama w serialu "Czas honoru".

Maciej Musiał jest również aktorem dubbingowym. Swojego głosu używał między innymi w filmach: "Miasteczko Halloween", "Pokemon: wymiar walki", "Samoloty", "Wakacje z trupami", "Mały Książę".

Musiał występuje również jako prezenter telewizyjny. Jest gospodarzem programów "The Voice of Poland" oraz "Kocham cię, Polsko".

Maciej Musiał: życie prywatne

Maciej Musiał dzięki roli w "Rodzince.pl" stał się idolem młodego pokolenia i bożyszczem nastolatek. On sam deklaruje przede wszystkim przywiązanie do tradycyjnych wartości i rodziny. O jego życiu miłosnym wiadomo niewiele. Spotykał się podobno z Katarzyną Sawczuk, a niedawno widywano go z o 9 lat starszą aktorką Agnieszką Więdłochą. Para jednak rozstała się. Na początku 2016 roku do mediów trafiły pogłoski o tym, że Musiał zbliżył się do córki Andrzeja Dudy - Kingi Dudy. Żadne z nich nie skomentowało jednak, czy łączy ich coś więcej niż przyjaźń.

Zobacz także:

Tomasz Kammel - Agnieszka Więdłocha - Kinga Duda - Rodzinka.pl

maciej musiał

Więcej o:

maciej musiał

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.