„Perfekcyjna Pani Domu”

„Perfekcyjna Pani Domu”

„Perfekcyjna Pani Domu” to polski program typu reality show. W każdym odcinku dwie uczestniczki rywalizują o tytuł perfekcyjnej pani domu i uczą się od prowadzącej - Małgorzaty Rozenek - jak wprowadzić i utrzymać w domu porządek. Program cieszy się dużą popularnością.

Nazwa programu: „Perfekcyjna Pani Domu”
Rodzaj programu: rozrywkowy, reality show
Prowadzący: Małgorzata Rozenek
Data premiery pierwszego odcinka: 18 marca 2012
Lata emisji programu: 2012 – 2014
Liczba sezonów: 5
Liczba odcinków: 61
Czas trwania odcinka: 43 minuty
Stacja telewizyjna: TVN, TVN Style

Formuła programu

W każdym z odcinków programu „Perfekcyjna Pani Domu” prowadząca Małgorzata Rozenek, gości w swoim domu dwie uczestniczki. Kobiety łączy to, że mają problem z utrzymaniem w swoim mieszkaniu lub domu czystości i porządku. Program rozpoczyna się od obejrzenia mieszkań uczestniczek i wysłuchania opinii ich najbliższych o tym, co sądzą na temat problemów dotyczących porządku w domu.
Następnie przez dwa dni uczestniczki obserwują Małgorzatę Rozenek, która pokazuje im, jak radzić sobie ze sprzątaniem oraz przygotowywaniem domu na przyjęcie gości. Po nauce w domu ekspertki, uczestniczki wracają do swoich domów i w ciągu tygodnia mają za zadanie wprowadzić ład i czystość w swoich czterech kątach. Ten uczestnik, który przejdzie pozytywnie tak zwany "test białej rękawiczki" i lepiej poradzi sobie z uporządkowaniem swojego domu, otrzymuje koronę i tytuł perfekcyjnej pani domu albo perfekcyjnego pana domu.

Krytyka programu

Program „Perfekcyjna Pani Domu” został ostro skrytykowany przez wielu znanych ludzi. Krytyka show pojawiła się również na łamach tygodnika „Wprost”. Wśród osób z show biznesu, które wyraziły swoją niepochlebną opinię o programie są między innymi: Maria Czubaszek, Krzysztof Skiba, Karolina Korwin Piotrowska i Tomasz Lis. Główne zarzuty przeciw „Perfekcyjnej pani domu” podnoszą fakt, że program jest sztuczny i ogłupiający. Krytykują również przedstawianie kobiet w roli kur domowych i przyznawanie nagrody za sprzątanie swojego domu.

perfekcyjna pani domu

Więcej o:

perfekcyjna pani domu