Marcin Prokop

Marcin Prokop

Marcin Prokop to polski dziennikarz oraz prezenter telewizyjny. Od lat prowadzi popularne programy rozrywkowe, takie jak: "Mam talent" czy "Dzień dobry TVN". Marcin Prokop pisuje również felietony oraz był redaktorem naczelnym magazynu "Machina".

Imię i nazwisko: Marcin Prokop
Data urodzenia: 14 lipca 1977r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: dziennikarz
Facebook: facebook.com/marcinprokopoficjalnie
Instagram: @marcin_prokop_oficjalny

Marcin Prokop - kariera zawodowa

Marcin Prokop przyszedł na świat w lipcu 1977 roku, w Warszawie. Od dziecka interesowała go praca w charakterze dziennikarza. Pomimo tego wybrał studia niezwiązane z tą profesją, jest mianowicie absolwentem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie. Karierę zawodową rozpoczynał w 1997 roku, od pracy jako Product Manager wytwórni muzycznej Bertelsmann Media BMG Poland. W tym samym okresie nawiązał współpracę z "Gazetą Wyborczą" oraz "Wprost", dla których pracował jako felietonista. W 1999 roku został dyrektorem marketingu wydawnictwa Machina Press. W 2000 roku związał się z "Machiną" jako redaktor naczelny.
Rok później Prokop zadebiutował jako prowadzący programu "Polska lista" emitowanego przez MTV. W 2004 roku został jurorem programu rozrywkowego "Idol".
Przez kolejne lata pracował przy programach, takich jak: "Prokop i panny", "Przebojowe Polki", "Podróże z żartem", "Pytanie na śniadanie". W 2007 roku związał się ze stacją TVN. Rozpoczął pracę jako gospodarz programu "Dzień dobry TVN", w którym partneruje mu Dorota Wellman oraz w "Mam talent", w którym z kolei Prokop tworzy duet z Szymonem Hołownią.
Marcin Prokop udziela się również jako prezenter radiowy. Związany był ze stacjami Radio Zet oraz Radio Zet Złote Przeboje.

Marcin Prokop - życie prywatne

Marcin Prokop od lat związany jest z Marią Prażuch. Są rodzicami córki Zosi, która przyszła na świat w 2006 roku. W 2011 para zalegalizowała związek. Dziennikarz znany jest z chronienia swojej prywatności.

marcin prokop

Więcej o:

marcin prokop

Copyright © Agora SA