Filip Bobek

Filip Bobek

Filip Bobek to polski aktor serialowy i teatralny. Znany jest dzięki roli Marka Dobrzańskiego, którego grał w serialu "Brzydula" oraz Artura Sagowskiego w serialu "Prosto w serce". Grał również w serialach "Singielka" oraz "Przyjaciółki".Imię i nazwisko: Filip Andrzej Bobek
Data urodzenia: 9 października 1980r.
Miejsce urodzenia: Gdańsk
Zawód: aktor
Instagram: @filip_bobek
Facebook: facebook.com/filipboobek/

Filip Bobek - droga do kariery

Filip Bobek przyszedł na świat w 1980 roku w Gdańsku. Jest synem mechanika samochodowego i gospodyni domowej. Uczęszczał do technikum budowlanego, ale wkrótce zmienił szkołę na liceum ogólnokształcące, w którym trafił do klasy o profilu muzycznym. Swoją przygodę z aktorstwem zaczął właśnie w szkole średniej. Zapisał się na wakacyjne warsztaty z aktorstwa i zdecydował związać swoją przyszłość z tym kierunkiem. Pod koniec szkoły zadebiutował na deskach teatralnych w sztuce "Zabicie ciotki". Filip Bobek po maturze dostał się na Akademię Teatralną w Warszawie, którą ukończył w 2005 roku.

Filip Bobek - rozwój kariery

Jeszcze jako student Bobek grywał epizodyczne role w popularnych serialach. W 2003 roku zagrał w serialu "Na wspólnej", w 2005 roku w "Magda M.", "Kryminalni" oraz "Na dobre i na złe". W tym samym roku debiutował w produkcji długometrażowej. Zagrał niewielką rolę w filmie "Obok". Kolejne lata przyniosły Bobkowi role w serialach "Pensjonat pod Różą", "Egzamin z życia", "Daleko od noszy" oraz "Oficerowie".
Dwa lata później, w roku 2008, nastąpił przełom w karierze Filipa Bobka. Został zaangażowany do odgrywania głównej roli w serialu wyprodukowanego przez TVN - "BrzydUla". Wcielił się w postać Marka Dobrzańskiego, a na planie towarzyszyła mu Julia Kamińska. Serial ten przyniósł Bobkowi sławę i rzesze fanek, które powiększyło się po emisji kolejnego hitu z jego udziałem, czyli "Prosto w serce".

Filip Bobek - dziewczyna

Filip Bobek zaliczany jest do grona najprzystojniejszych polskich aktorów. Z tego względu nieustannie pytany jest o związki. Jego nazwisko łączono z wieloma kobietami, jednakże Filip chroni swoją prywatność i nie komentuje plotek.

Zobacz także:

Julia Kamińska - Paulina Chruściel - Małgorzata Socha

filip bobek

Więcej o:

filip bobek

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.