Żora Korolyov

Żora Korolyov

Żora Korolyov jest ukraińskim tancerzem. Wielokrotnie zdobywał tytuły mistrza i wicemistrza w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. W Polsce stał się znany głównie za sprawą udziału w programie „Taniec z gwiazdami”. Oprócz kariery tancerza, Korolyov ma na swoim koncie kilka ról w popularnych serialach.

Imię i nazwisko: Żora Korolyov
Data urodzenia: 6 października 1987
Miejsce urodzenia: Odessa, Ukraińska Socjalistyczna Republika Radziecka
Zawód: tancerz
Facebook: facebook.com/zorataniec
Instagram: @zorakorolyov

Żora Korolyov – kariera

Żora Korolyov ukończył kierunek choreografia i taniec na Narodowym Uniwersytecie Wychowania Fizycznego i Sportu Ukrainy. Poza tym zdobył tytuł magistra zarządzania i marketingu na Warszawskiej Wyższej Szkole Zarządzania.
Żora zaczynał tańczyć już od najmłodszych lat. Gdy miał dziewięć lat został Mistrzem Ukrainy Juniorów w tańcach latynoamerykańskich i standardowych. W dzieciństwie trenował również piłkę nożną. W wieku 15 lat Korolyov wyjechał do Niemiec. Tam doskonalił swoje umiejętności taneczne. Zdobył również tytuł wicemistrza Niemiec w kategorii tańców standardowych. W późniejszym czasie przeprowadził się do Polski. Zdobył tytuły Mistrza Polski w kategorii młodzieży, a później wicemistrza Polski. Dwukrotnie tańczył w finale Mistrzostw Unii Europejskiej. Jest także finalistą Mistrzostw Europy Środkowej.
W 2007 roku po raz pierwszy wystąpił w programie „Taniec z gwiazdami”. W piątej edycji show tańczył z Katarzyną Cerekwicką, z którą zajął czwarte miejsce. W następnej edycji Żora Korolyov występował z piosenkarką Isis Gee. W 2008 roku tancerz po raz ostatni pojawił się w programie. Razem z Agnieszką Cegielską zajął trzynaste miejsce.
W 2008 roku wystąpił w programie „Jak oni śpiewają”. W 2016 roku wrócił do występów w programie tanecznym, tym razem wystąpił w „Dancing with the Stars” emitowanym na antenie Polsatu. Pierwszy raz po długiej przerwie tańczył z Karoliną Gorczycą, a w kolejnej edycji w marcu 2017 partnerką Korolyova na parkiecie była aktorka Dominika Gwit.

Żora Korolyov – kariera aktorska

Oprócz licznych występów tanecznych Żora Korolyov wystąpił w kilku serialach. Na ekranie zadebiutował w 2007 roku w roli Saszy w serialu „Tylko miłość”. Tancerz grał również w serialach „Egzamin z życia” i „Kochaj i tańcz”. Występował również gościnnie w pojedynczych odcinkach seriali „Niania” oraz „Ojciec Mateusz”.

żora korolyov

Więcej o:

żora korolyov

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.