Robert Górski

Robert Górski

Robert Górski to jeden z najbardziej popularnych polskich „kabareciarzy”, współzałożyciel i lider Kabaretu Moralnego Niepokoju, twórca serialu komediowego „Ucho prezesa”, odtwórca jednej z głównych ról w serialu telewizyjnym „Spadkobiercy”. Wielokrotnie nagradzany za swoją działalność.

Imię i nazwisko: Robert Górski, pseudonim Góral
Data urodzenia: 14.04.1971r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: copywriter, twórca kabaretowy, scenarzysta, aktor, prezenter, pisarz
Facebook: facebook.com/gorski.robert
Instagram: @robertgorski

Robert Górski – życie prywatne

Robert Górski, jeden z najbardziej popularnych twórców kabaretowych w Polsce, pochodzi z rodziny robotniczej, która w latach 60-tych osiadła w Warszawie. Pod wpływem matki rozpoczął naukę w Technikum Mechanicznym. Po zakończeniu zasadniczej służby wojskowej skończył polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. To właśnie wtedy rozpoczęła się jego przygoda z kabaretem – powstał Kabaret Moralnego Niepokoju, początkowo funkcjonujący jako kabaret studencki. Robert Górski od lat związany jest z Katarzyną Osipowicz. Mają kilkuletniego syna Antka, który ma za sobą już telewizyjny debiut.

Robert Górski – kariera zawodowa.

Robert Górski jest współzałożycielem jednego z najbardziej lubianych kabaretów – Kabaretu Moralnego Niepokoju. W latach 2003- 2006 pisał scenariusz do telewizyjnego programu rozrywkowego, w którym brał również udział – Tygodnik Moralnego Niepokoju. Odpowiadał także za scenariusz do innych programów telewizyjnych i imprez kabaretowych, m.in. Miesięcznika Moralnego Niepokoju, Mazurskiej Nocy Kabaretowej, Maraton Uśmiechu. Robert Górski ma na swoim koncie kilka ról w filmach fabularnych oraz serialach np. „Badziewiakowie”, „Baśń o ludziach stąd”, „Spadkobiercy”. Wraz z Mikołajem Cieślakiem i Przemysławem Borkowskim wydał tomik wierszy „Zeszyt na trzy linie”, pisał także do satyrycznego pisma Chichot. Ostatnim „twórczym dzieckiem” Roberta Górskiego jest bardzo popularny serial internetowy „Ucho prezesa”, w którym Robert wciela się w rolę Jarosława Kaczyńskiego.
Za swoją działalność Robert Górski był kilkakrotnie nagradzany, np. na II ogólnopolskim Festiwalu Sztuki Estradowej ZASP, na Festiwalu Dobrego Humoru.

Robert Górski

Więcej o:

Robert Górski

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.