Jak najwięksi przystojniacy wyglądali w młodości?

Teraz mają sławę, pieniądze i tłumy wielbicielek gotowych pójść za nimi w ogień. Jak wyglądały kilka lat temu najlepsze "ciacha" Hollywood jak George Clooney, Johnny Depp czy Wentworth Miller, nim świat o nich usłyszał?

Wentworth Miller

Wentworth Miller (Fot. Matt Sayles AP) Wentworth Miller (Fot. Matt Sayles AP)  Wentworth Miller (Fot. Matt Sayles AP)

Miał zostać policjantem . Do takiego zawodu namawiał go ojciec, jednak Went zawziął się na aktorstwo i ostatecznie wylądował po drugiej stronie krat jako najsłynniejszy więzień świata w serialu "Skazany na śmierć" . Jedną z jego pierwszych ról było zagranie zmutowanego studenta-potwora w "Buffy: postach wampirów" (cóż, początki bywają trudne...), ale współpraca z Mariah Carry otworzyła mu drogę do kariery (w teledysku piosenkarka ucieka dla niego spod ołtarz - wie, co dobre). Studiował literaturę angielską, a w szkolnym chórze śpiewał barytonem .

George Clooney

George Clooney (Fot. Kevork Djansezian AP) George Clooney (Fot. Kevork Djansezian AP)  George Clooney (Fot. Kevork Djansezian AP)

Jako początkujący aktor na przesłuchania do roli przyjeżdżał rowerem. Seriale medyczne były mu pisane. Pierwszą główną rolę dostał w "E/R", by potem wskoczyć do obsady... "ER" ("Ostry dyżur") jako dr Ross. Po krótkim małżeństwie z aktorką Talią Balsam zarzekł się, że nigdy więcej nie ożeni się i nie będzie miał dzieci . Michelle Pfeiffer i Nicole Kidman założyły się z nim o 10 tysięcy dolarów, że nie wytrzyma w tym postanowieniu i zostanie tatusiem, nim 40 lat przybędzie mu na karku. Obydwie pomyliły się i posłusznie wysłały czek. George pieniądze odesłał, mówiąc, że zapłaci drugie tyle, jeśli przed 50-tką będzie miał dzieci. Może przegrać, skoro u jego boku chadza taka ślicznotka jak Sarah Larson .

Metamorfozy z magazynu "In Touch" (zwłaszcza w latach 1973-78) to chyba najlepszy dowód na to, że George jest jak wino - im starszy, tym lepszy:

George Clooney (In Touch)George Clooney (In Touch) George Clooney (In Touch)

Johnny Depp

Johnny Depp (Fot. Shizuo Kambayashi AP)Johnny Depp (Fot. Shizuo Kambayashi AP) Johnny Depp (Fot. Shizuo Kambayashi AP)

Miał ciężkie dzieciństwo. Po rozwodzie rodziców wielokrotnie samookaleczał się, na pamiątkę czego pozostało mu kilka blizn. Gdy jako 12-latek dostał od matki pierwszą gitarę, zaczął występować w różnych zespołach garażowych, a potem rzucił szkołę i postanowił zostać muzykiem . Rzeczywistość szybko sprowadziła go na ziemię (i znów do szkolnej ławki), ale potem grał z zespołem The Kids (znanym też jako Six Gun Method). Niestety grupa rozpadła się przed wydaniem pierwszej płyty. Na pocieszenie śpiewającego Johnny'ego możemy posłuchać w filmie "Sweeney Todd" .

Josh Holloway

Johnny Depp (Fot. Shizuo Kambayashi AP)Josh Holloway

Jego pierwszą pracą było zbieranie martwych kurczaków na farmie. Następnie zatrudnił się w domu towarowym, a strzałem w dziesiątkę okazało się dopiero rozpoczęcie kariery modela. Josh pojawiał się w wielu magazynach, a za sprawą charakteryzacji czasem był nie do poznania. Potem próbował sił w aktorstwie, zaczynając od gościnnych występów w serialach (m.in. ''Strażnik Teksasu'', ''Anioł Ciemności'' i ''CSI: Kryminalne zagadki Las Vegas''). Pojawił się także w teledysku Aerosmith ''Cryin'' jako złodziej w barze. Po otrzymaniu roli w ''Zagubionych'' był przekonany, że nie zagrzeje tam zbyt długo miejsca. Widzowie będą nienawidzić antypatycznego bohatera, jakim jest Sawyer, a twórcy szybko pozbędą się go z obsady. Nic bardziej błędnego - za postacią przystojnego drania stanęło murem multum żeńskich fanklubów.

Matthew Fox

Johnny Depp (Fot. Shizuo Kambayashi AP)Matthew Fox

Kolejny przystojniak z ''Zagubionych'' . Wychowywał się na ranczu w Crowheart i jak na prawdziwego kowboja przystało, w siodle siedział już od szóstego roku życia. Otrzymał stypendium z Uniwersytetu Columbia za osiągnięcia w piłce nożnej i ukończył studia ekonomiczne, marząc o karierze na Wall Street. Nie został jednak ani piłkarzem, ani maklerem - fani Matthew powinni dziękować za to matce jego dziewczyny, która namówiła go do modelingu. Fox wystąpił w kilku reklamach i najwyraźniej poczuł, że występy na ekranie są mu pisane, bo zapisał się na dwuletnie studia aktorskie. Debiutował w serialu ''Skrzydła'', a świat zachwycił się nim po udziale w ''Ich pięcioro''.

Justin Timberlake

Justin Timberlake (Fot. Isaac Brekken AP)Justin Timberlake (Fot. Isaac Brekken AP) Justin Timberlake (Fot. Isaac Brekken AP)

Zaczynał od śpiewania piosenek country jako Justin Randall. Jako 11-latek próbował sił w "Star Search" (program a'la "Idol"), ale nie wygrał. Po przyłączeniu się do "The Mickey Mouse Club" dalej poszło z górki: tam poznał swoją przyszłą dziewczynę Britney Spears , przyszłą koleżankę po fachu Christinę Aguilerę oraz przyszłego członka zespołu JC Chaseza.

Patrick Dempsey

Patrick Dempsey (Fot. Koji Sasahara AP)Patrick Dempsey (Fot. Koji Sasahara AP) Patrick Dempsey (Fot. Koji Sasahara AP)

Podobnie jak Johnny rzucił szkołę, ale nie dla muzyki - po głowie chodziła mu szkoła cyrkowa. Świetnie radził sobie jako żongler, w zawodach zajmując nawet trzecie miejsce w kraju. Jako 21-latek ożenił się z 46-letnią aktorką, która miała syna o rok starszego od niego. Po rozwodzie ponownie ożenił się z fryzjerką (oczywiście tym razem znacznie młodszą).

Orlando Bloom

Orlando Bloom (Fot. Photorazzi)Orlando Bloom (Fot. Photorazzi) Orlando Bloom (Fot. Photorazzi)

Jako 13-latek dowiedział, się, że... jego ojcem tak naprawdę jest przyjaciel rodziny, a nie mąż matki. W szkole miał problemy z wychowaniem fizycznym i dysleksją, ale chętnie występował w przedstawieniach szkolnych. Jego pierwsza praca była zbliżona do tej, którą miał Josh Holloway: zbieranie martwych gołębi podczas odstrzału. 10 lat temu spadł z trzeciego piętra, próbując wdrapać się na dach domu przyjaciela. Lekarze powiedzieli mu wówczas, że nigdy nie będzie mógł chodzić. Mimo to 12 dni później Orlando dzielnie przekroczył próg szpitalnych drzwi . O kulach, ale jednak.

Zac Efron

Zac Efron (Fot. Matt Sayles AP)Zac Efron (Fot. Matt Sayles AP) Zac Efron (Fot. Matt Sayles AP)

Jego nauczyciel gry na pianinie stwierdził kiedyś, że ten chłopak wyrośnie na następcę Brada Pitta . Młody Zac razem z bratem zbierał piłki baseballowe wybite poza obręb stadionu. Następnie czekał na parkingu na zawodników swojej ulubionej drużyny Little League, prosząc o autografy na zdobycznych piłkach (dlatego teraz sam tak bardzo chętnie autografy rozdaje). Jako 11-latek zaczął grać w sztukach teatralnych i brać lekcje śpiewu. Po gościnnych występach w "Ostrym dyżurze" czy "CSI: Kryminalne zagadki Miami" przyszedł czas na produkcje Disneya, w tym słynne "High School Musical" .

Zobacz także:

Najseksowniejsze teraz, a jakie były kiedyś?

Brad Pitt i inne wielkie gwiazdy - jak zaczynały?

Nawet gwiazdy były dziećmi

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.