Johnny Depp

Johnny Depp

Johnny Depp to amerykański aktor. Zalicza się go do grona najpopularniejszych osób Hollywood. Zagrał w wielu kasowych produkcjach, widzowie kojarzą go m.in. dzięki fantastycznej roli Jacka Sparrow'a w serii filmów o Piratach z Karaibów.


Johnny Depp data urodzenia: 9 czerwca 1963 r.
Johnny Depp miejsce urodzenia: Owensboro (USA)
Johnny Depp pełnie imię i nazwisko: John Christopher Deep II.
Johnny Depp wzrost: 178 cm
Johnny Depp kolor oczu: ciemny brąz
Johnny Depp rodzina: córka Lily Rose Melody, syn John Christopher "Jack" Depp III., żona Amber Heard

Johnny Depp : życiorys (dzieciństwo i kariera muzyczna)

Johnny Depp przyszedł na świat 9 czerwca 1963 roku w amerykańskiej rodzinie o korzeniach irlandzkich, niemieckich i indiańskich (podobno prababcia Deppa pochodziła z jednego z indiańskich plemion). Ojciec Johnny'ego (John Christopher Depp) był inżynierem, zaś matka Betty Sue Palmer kelnerką. Rodzina bardzo często przeprowadzała się, a kiedy Depp miał piętnaście lat, jego rodzice rozwiedli się. Matka wyszła za mąż za wokalistę Roberta Palmera, który nazywany był przez Johnny'ego "inspiracją".
W 1979 roku szesnastoletni Johny Depp nie potrafił sobie poradzić z trudną sytuacją rodzinną. Zaczął mieć problemy z narkotykami i alkoholem. Doprowadziło to do wyrzucenia Deppa ze szkoły. Wówczas postanowił zrobić karierą muzyczną. Grał w około piętnastu zespołach, w tym między innymi w grupie Kids, która cieszyła się wówczas popularnością (odbyli nawet wspólną trasę koncertową z Iggy Popem). Depp dwukrotnie wziął udział w nagraniach grupy Oasis, jednak w świecie muzyki nie odnosił większych sukcesów, dlatego postanowił spróbować sił w aktorstwie.

Johnny Depp: kariera aktorska

Nicolas Cage załatwił młodemu Deppowi rolę w kultowym horrorze "Koszmar z ulicy Wiązów" (1984). Następnie początkujący aktor zagrał małą rolę w wielokrotnie nagradzanym filmie "Pluton" (1986), gdzie zwrócił na siebie uwagę producentów serialu "21 Jump Street" (1987). W międzyczasie skończył szkołę aktorską w Los Angeles. Przełomem w jego karierze był rok 1990, kiedy to zagrał w dwóch ważnych produkcjach: "Beksa" Johna Watersa oraz "Edward Nożycoręki" Tima Burtona. Od tamtej pory stał się jednym z ulubionych aktorów Tima Burtona, którego ten systematycznie obsadzał w swoich surrealistycznych, często mrocznych obrazach, doskonale psujących do Deppa.
Kolejne produkcje przynosiły mu jeszcze większą sławę i aktorskie doświadczenie. Były to m.in.: "Arizona Dream" (1992), "Co gryzie Gilberta Grape'a" (1993), "Las Vegas Parano" (1998), "Jeździec bez głowy" (1999), "Czekolada" (2000), "Piraci z Karaibów i klątwa Czarnej Perły" (2003), "Marzyciel (2004), "Charlie i Fabryka Czekolady" (2005), "Sweeney Todd: demoniczny golibroda z Fleet Street" (2007), "Wrogowie publiczni" (2009), "Alicja w Krainie Czarów" (2010), "Mroczne cienie" (2012), "Transcendencja" (2014).

Johnny Depp: życie prywatne

Po pierwszym dużym sukcesie w 1990 roku, Johnny Depp kojarzony był głównie z licznymi skandalami. Romansował z największymi gwiazdami show-biznesu. Na liście jego partnerek znajdują się m.in.: Kate Moss, Winona Ryder czy Naomi Campbell.
Na dłużej jego życiu na dłużej pojawiły się trzy kobiety: pierwsza żona Lori Anne Alison, której mężem był zaledwie trzy lata (1983-1986), wieloletnia partnerka Vanessa Paradis, z którą Depp ma córkę i syna (1998-2012) oraz jego obecna żona Amber Heard (od lutego 2015).

Zobacz także:

Orlando Bloom - Brad Pitt - Leonardo DiCaprio

johnny depp

Więcej o:

johnny depp