ζp闚ki, a nawet kanibalizm. Zrujnowali swoje kariery. G這郾e skandale przekre郵i造 ich w show-biznesie

Niekt鏎zy byli na szczycie i bole郾ie z niego spadli, przed innymi Hollywood dopiero sta這 otworem. Te gwiazdy cieszy造 si ogromnym zainteresowaniem i popularno軼i, dop鏦i na jaw nie wysz造 skandale z ich udzia貫m. W przypadku cz窷ci z nich szal przewa篡豉 jedna b喚dna decyzja, inni za ci篹ko na sw鎩 upadek zapracowali.

O tych gwiazdach było głośno, jednak w pewnym momencie nie ze względu na osiągnięcia, a głośne skandale. W przypadku większości zadecydowało to o dalszym losie kariery, a właściwie jej upadku.

Zobacz wideo Anna Wendzikowska o Amber Heard i Johnnym Deppie

Johnny Deep i "proces dekady". Batalię z byłą żoną przypłacił jedną z największych ról 

W 2012 roku fanami aktora wstrząsnęła wiadomość, że po 14 latach rozstaje się on z Vanessą Paradis. Jeszcze większym zaskoczeniem był jego ślub trzy lata później z Amber Heard. Małżeństwo nie trwało jednak długo, gdyż już po roku para złożyła pozew o rozwód. Ich batalia sądowa była jednym z najgłośniejszych wydarzeń 2022 roku. Po tym, jak Amber opublikowała w "The Washington Post" w 2018 roku felieton, że jest ofiarą przemocy domowej, Deep musiał się pożegnać z rolą w filmie "Fantastyczne zwierzęta". Co prawda aktorka nie wymieniła go w tekście z nazwiska, ale podejrzenia padły właśnie na niego. Gdy przegrał proces z tabloidem "The Sun", który w jednym ze swoich tekstów nazwał go "żonobijcą", kolejne kontrakty stanęły pod znakiem zapytania. Wtedy Johnny postanowił pozwać Heard za zniesławienie, a cały proces był transmitowany w telewizji. 

 

Armie Hammer miał przed sobą świetlaną przyszłość. Jego fankami wstrząsnęły plotki o kanibalizmie

"Gossip Girl", "The Social Network", "Tamte dni, tamte noce" to tylko niektóre z produkcji, dzięki którym o Hammerze zrobiło się głośno. Pierwsze problemy zaczęły się w 2020 roku. Wówczas ogłosił swoje rozstanie z żoną. Wkrótce pojawiły się oskarżenia niejakiej Effie o napaść seksualną. W opublikowanych wiadomościach ujawnione zostały także skłonności kanibalistyczne aktora. Później mężczyznę pogrążyła Paige Lorenze. Była partnerka Hammera pokazała bowiem blizny, znajdujące się blisko części intymnych, które miały powstać na skutek wycinania inicjałów przez aktora na jej ciele. Hammer co prawda wspominał o zainteresowaniu praktykami BDSM, ale w sieci zaczęły pojawiać się oskarżenia od kolejnych kobiet wraz ze screenami wiadomości. Ruszyło śledztwo w sprawie aktora, a jego wizerunku nie poprawił serial "House of Hammer". Prezentowane w nim wydarzenia wskazują, że przodkowie Hammera bywali nie tylko niebezpieczni, ale i nie najlepiej traktowali swoje partnerki. 

 

Jeden post Giny Carano przekreślił jej karierę. Fani byli zbulwersowani 

Serial "The Mandalorian" sprawił, że aktorka mogła cieszyć się rzeszą wiernych fanów i sympatią widzów. Wszystko zmieniło się w 2021 roku po opublikowaniu wpisu w mediach społecznościowych. Carano porównała bycie Republikaninem w USA do bycia Żydem podczas Holokaustu. To był dopiero wierzchołek góry lodowej. Zbulwersowani fani odkryli bowiem więcej podobnych wpisów m.in. dotyczących pandemii koronawirusa czy rzekomego oszustwa wyborczego. Doprowadziło to nie tylko do zakończenia współpracy z reprezentującą ją agencją, ale także przekreśleniem szans na własny serial.

 

Shia LaBeouf usłyszał poważne oskarżenia. Stracił nie tylko rolę, ale i dziewczynę

Wyznanie FKA Twigs o przemocy psychicznej i fizycznej, jakiej miała doświadczać ze strony aktora, sprawiła, że odeszła od niego ówczesna dziewczyna Margaret Qualley, a wytwórnie nie chciały nawiązywać współpracy. W kwietniu 2023 ma rozpocząć się proces wytoczony przez Twings. Tuż po tym wyznaniu pojawiły się również oskarżenia od innych kobiet. LaBeouf zrobił sobie dwuletnią przerwę od grania i choć już w zeszłym roku przypomniał o sobie rolą w filmie "Padre Pio", to nie wykluczone, że zbliżający się proces ponownie zachwieje jego karierą. 

 

Mr Big, czyli Chris Noth i skutki oskarżeń o molestowanie seksualne

Z pewnością jego największą i najbardziej uwielbianą przez miliony kobiet rolą był Mr Big w "Seksie w wielkim mieście". Czekał na niego serial "The Equalizer", umowa na 12 mln dolarów na sprzedaż własnej marki tequili oraz reklama przyrządu sportowego znanego z "Seksu w wielkim mieście". Wszystko to przepadło, gdy dwie kobiety oskarżyły go o molestowanie seksualne. - "Nie" zawsze znaczy "nie". To jest granica, której nigdy nie przekroczyłem. Spotkania były za obopólną zgodą. Nie wiem, dlaczego zostały teraz ujawnione, ale wiem jedno: nie napadłem na te kobiety - wyznał aktor.

 

"Gotowa na wszystko" musiała zaliczyć odsiadkę. Felicity Huffman była wplątana w aferę łapówkarską

Serialowa Lynette Scavo była w stanie bardzo wiele zrobić dla swoich dzieci. Jak widać wcielająca się w tę rolę Huffman również. Przekazała łapówkę w wysokości co najmniej 15 tys. dolarów, aby zapewnić dwóm córkom miejsce na prestiżowej uczelni oraz zdanie egzaminów wstępnych. W teorii wypłaty miały charakter charytatywny. W 2019 roku aktorka musiała odsiedzieć wyrok 14 dni pozbawienia wolności w zakładzie karnym niedaleko San Francisco. 

 

To nie było jedyne głośne nazwisko podczas tego skandalu. Lori Loughlin też brała w nim udział

Na liście rodziców, którzy wpłacili łapówki w zamian za przyjęcie dzieci na studia, znalazła się również znana z serialu "Pełna chata" Lori Loughlin oraz jej mąż. Według doniesień mieli wpłacić oni na fikcyjną organizację charytatywną 500 tys. dolarów. To sprawiło, że w dokumentach ich córek były wpisane nieprawdziwe zasługi sportowe, a dzięki temu dostały się one na Uniwersytet Południowej Kalifornii. W 2020 roku Loughlin została skazana na dwa miesiące pozbawienia wolności, a następnie dwa lata nadzoru kuratorskiego, 100 godzin prac społecznych i grzywnę 150 tys. dolarów. Jej mąż zaś usłyszał wyrok pięciu miesięcy pozbawienia wolności, dwuletni nadzór kuratorski i 250 tys. dolarów grzywny. Przez tę sytuację Lori nie wystąpiła w 5. sezonie serialu "Pełna chata". 

 

Jego nazwisko znali wszyscy. Wielką karierę zakończyły oskarżenia o molestowanie 14-latka

Problemy Kevina Spacey'a zaczęły się w 2017 roku, kiedy Anthony Rapp wyznał, że aktor próbował go wykorzystać seksualnie w 1986 roku. Gwiazda "Star Trek: Discovery" miała wówczas 14 lat. To spowodowało, że Spacey został wyrzucony z serialu Netfliksa "House of Cards" i musiał zapłacić 31 mln odszkodowania. Zaraz potem zastąpiono go w filmie "Wszystkie pieniądze świata". Aktor wydał oświadczenie, że nie pamięta tego zdarzenia, gdyż był pod wpływem alkoholu. Przyznał jednocześnie po raz pierwszy, że jest osobą homoseksualną. 

Jednak to był dopiero początek jego problemów, gdyż w 2018 roku został oskarżony o rasizm. Miał rzekomo na planie "House of Cards" odmawiać podania ręki pracownikom czarnoskórym oraz używać w stosunku do nich rasistowskich określeń. 

Choć w 2022 roku Spacey został uniewinniony w sprawie o molestowanie Rappa, to wciąż 20 mężczyzn oskarża go publicznie o naruszenie nietykalności cielesnej. 

 
Wi璚ej o: