Zac Efron

Zac Efron

Zac Efron to amerykański aktor. Popularność zdobył dzięki filmowi "High School Musical", który na całym świecie bił rekordy popularności. Aktor występował także w pozostałych produkcjach z tej serii. Na potrzeby filmu nagrał kilka singli, które stały się hitami w USA.

Imię i nazwisko: Zac Efron
Data urodzenia: 18 października 1987r.
Miejsce urodzenia: Kalifornia, Stany Zjednoczone
Zawód: aktork, model, piosenkarz
Facebook: www.facebook.com/ZacEfron/
Instagram: @zacefron

Zac Efron - początki kariery

Zac Efron przyszedł na świat w październiku 1987 roku w Kalifornii. Od dziecka przejawiał duże zainteresowanie aktorstwem, a także zdradzał talent wokalny. Chętnie występował w szkolnych przedstawieniach. W wieku dziewięciu lat rozpoczął pobieranie lekcji śpiewu. Jego nauczycielka poleciła go agentowi młodych gwiazd z Los Angeles. Zac zaczął brać udział w castingach do reklam i filmów. Zadebiutował w 2002 roku niewielką rolą w "Firefly ". Rok później rozpoczął grę w serialu "Big Wide World of Carl Laemke".
W ciągu kilku kolejnych lat grywał w serialach i filmach. Wziął udział w produkcjach, takich jak: "Ostry dyżur", "Obrońca", "Melinda's World, "Summerland", "Droga po marzenia", "CSI: Kryminalne zagadki Miami".

Zac Efron - rozwój kariery

W 2006 roku Zac Efron zdobył rolę Troy'a Bolton'a w filmie "High School Musical". Był to przełom jego kariery. Film okazał się światowym megahitem, a jego główni bohaterowie, grani przez nastoletnich aktorów, z dnia na dzień stali się gwiazdami. Zac zagrał również w kontynuacjach serii: "High School Musical 2" oraz "High School Musical 3: Ostatnia klasa".
Drzwi do kariery stanęły otworem przed Efronem. Grał w wielu popularnych produkcjach filmowych, pracował także jako model. Zagrał w teledysku swojej koleżanki z planu, Vanessy Hudgens "Say OK". Został zaliczony do najlepiej zarabiających młodych gwiazd.

zac efron