Orlando Bloom

Orlando Bloom jest angielskim aktorem. Uczył się w szkołach artystycznych i aktorskich oraz od najmłodszych lat występował w sztukach teatralnych i konkursach aktorskich. Debiutował w filmie biograficznym o Oskarze Wildzie. Jest zaangażowany w działalność charytatywną. Z byłą żoną Mirandą Kerr ma syna.

Imię i nazwisko: Orlando Jonathan Blanchard Bloom
Data urodzenia: 13 stycznia 1977
Miejsce urodzenia: Canterbury, Wielka Brytania
Zawód: aktor filmowy, teatralny i telewizyjny
Facebook: facebook.com/orlandobloom/
Instagram: @orlandobloom

Orlando Bloom – życie prywatne

Orlando Bloom urodził się w Canterbury. W rodzinnym mieście rozpoczął naukę, która od samego początku skupiała się na przedmiotach artystycznych. Uczył się fotografii, języków obcych i sztuki. Poza tym jeździł konno. Już w najmłodszych latach był zaangażowany w działalność amatorskiego teatru oraz recytował poezję. Występował także w konkursach, które odbywały się w ramach festiwalu w Kent. W 1993 roku Bloom przeprowadził się do Londynu, gdzie rozpoczął na poważnie karierę aktorską. Orlando jest buddystą, a także członkiem fundacji ekologicznej i ambasadorem fundacji UNICEF. Od 2002 do 2005 roku był związany z aktorką Kate Bosworth. Dwa lata po rozstaniu z Bosworth związał się z modelką Mirandą Kerr, z którą zaręczył się trzy lata później. W 2011 roku modelka urodziła syna Flynna. W 2013 roku para rozstała się.

Orlando Bloom – kariera

Orlando Bloom debiutował na dużym ekranie w filmie „Wild”, który jest biografią Oscara Wilde’a. Kolejnym ogromnym sukcesem w karierze aktora była rola elfa Legolasa w sławnej trylogii „Władca Pierścieni”. Inne filmy, w których można oglądać Orlando Blooma to między innymi „Helikopter w ogniu”, „Troja”, „Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły”, „Królestwo niebieskie” i „Piraci z Karaibów: Skrzynia umarlaka”.
Poza karierą filmową Bloom gra również w teatrze, jest w stałej obsadzie sztuki „In Celebration”.
Za rolę w „Piratach z Karaibów” aktor był nominowany do Złotej Maliny.

orlando bloom

Więcej o:

orlando bloom

Wypowiedzi na forum o:

orlando bloom

 • Zapracowany Orlando Bloom

  a ja i tak powiem swoje: Orlando Bloom - najwieksza ciota Hollywoodu!

 • Orlando bloom

  Orlando Bloom (nie wiem czy dobrze napisałam) Serio!!! :shock: ;-)

 • ORLANDO BLOOM

  Jestem ciekawa ile fanow na forum ma aktor Orlando Bloom. Jako Legolas nie urzekl mnie ,ale dopiero jako Jack Turner w Piratach z Karaibow pokazal na co go stac. Czekam na powazne odpowiedzi,zarowno za i przeciw. PS:Niedlugo Orli oswiadczy sie swojej wybrance Kate Bosworth na rozdaniu

 • Orlando Bloom twarza nowego Boss Orange

  Aktor zostanie twarza nadchodzacego zapachu- odpowiednika damskiej serii Boss Orange:

 • Orlando Bloom xD

  Kiedyś szłam z przyjaciółką i zobaczyłyśmy jakiegoś gościa. Przyjrzałyśmy mu się mogłyśmy uwierzyc! Ten facet wyglądał jak Orlando Bloom! Zaczęłyśmy go śledzic. I w parku gdy przechodziłyśmy blisko niego, zobaczyłyśmy że to nie Orlando ;P Miałyśmy z tego taką pompe, że poprostu... xD