Nicole Kidman

Nicole Kidman

Nicole Kidman to australijska aktorka, jedna z najsłynniejszych aktorek Hollywood, laureatka Oscara. Przez lata związana była z Tomem Cruisem, z którym tworzyła jedną z najpopularniejszych par show-biznesu. Obecnie jest żoną Keitha Urbana.


Data urodzenia: 20 czerwca 1967 r.
Miejsce urodzenia: Honolulu (USA)
Wzrost: 180 cm
Rodzina: mąż Keith Urban, córki Sunday Rose i Faith Margaret

Nicole Kidman - dzieciństwo i początki kariery

Nicole Kidman przyszła na świat 20 czerwca 1967 roku w Honolulu jako córka naukowca Anthony'ego Davida Kidmana i instruktorki pielęgniarstwa Janelle Ann. Gdy miała cztery lata przeprowadziła się z rodzicami ze Stanów Zjednoczonych do Sydney w Australii. Już jako trzyletnia dziewczynka brała lekcje baletu, później pantomimy i aktorstwa. Była uczennicą St. Martin's Youth Theater, Australian Theater for Young People i Philip Street Theater.
Kidman debiutowała w teatrze ulicznym, trafiając później do telewizji, gdzie wystąpiła w "Bush Christmas". Następnie grała w produkcjach telewizyjnych i serialach.

Nicole Kidman - kariera aktorska (1989-2016)

W 1989 roku Nicole Kidman zagrała rolę Rae Ingram w thrillerze "Marta cisza". Rok później zagrała z Tomem Cruise'm w filmie "Szybki jak błyskawica". W 1991 zagrała Drew Preston w filmie "Billy Barthgate", w którym towarzyszyli jej Bruce Willis i Dustin Hoffman. Kolejnymi ważnymi produkcjami w życiu Nicole Kidman były: "Za horyzontem" (1992), "Gra o życie" (1993), "Pełnia zła" (1993), "Za wszelką cenę" (1995), "Batman Forever" (1995), "Portret damy" (1996).
Nicole Kidman stawała się ulubienicą publiczności i reżyserów. W 1997 roku zagrała obok Georga Clooney'a w filmie "Peacemaker", dwa lata później w filmie "Oczy szeroko zamknięte".
Kolejnym przełomem w życiu australijskiej aktorki okazał się 2001 rok, kiedy zagrała Satine w produkcji "Moulin Rouge!". Za tę rolę została nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Nicole Kidman otrzymała Oscara dwa lata później jako najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie "Godziny". Oprócz tego zagrała w filmach: "Inni" (2001), "Dziewczyna na urodziny" (2001), "Piętno" (2003), "Wzgórze nadziei" (2003), "Dogville" (2003), "Narodziny" (2004), "Żony ze Stepford" (2004), "Tłumaczka" (2005), "Czarownica" (2005), "Futro: portret wyobrażony Diane Arbus" (2006), "Złoty kompas" (2007), "Margot jedzie na ślub" (2007), "Inwazja" (2007), "Australia" (2008), "Nine- dziewięć" (2009).
W 2010 roku Nicole Kidman znów została nominowana do Oscara, tym razem za rolę w filmie "Między światami". Kolejnymi rolami, w które się wcieliła były: Sarah Miller w "Anatomia Strachu" (2011), Devlin Adams w "Żona na niby" (2011), Charlotte Bless w "Pokusa" (2012), Martha Gellhorn w "Hemingway i Gellhorn" (2012), Patricia Wallace w "Droga do zapomnienia" (2013), Evelyn Stoker w "Stoker" (2013). Zagrała również w produkcjach: "Paddington" (2014), "Zanim zasnę" (2014), "Grace, księżna Monako" (2014), "Sekret w ich oczach" (2015), "Stangerland" (2015).

Nicole Kidman - życie prywatne

Nicole Kidman po raz pierwszy wyszła za mąż w 1990 roku za aktora Toma Cruise'a, z którym rozwiodła się w 2002 roku. Para adoptowała dwoje dzieci: Isabellę i Connora Anthony'ego. W 2006 roku Kidman poślubiła muzyka country Keitha Urbana, z którym na dwoje dzieci: Sunday Rose i, urodzoną przez matkę zastępczą, Faith Margaret.

Zobacz także:

Tom Cruise - Katie Holmes - Keith Urban

nicole kidman

Więcej o:

nicole kidman

 • Nicole Kidman jest mumią?

  Nicole Kidman skończyła w tym roku 41 lat i najwidoczniej nie czuje się z tym dobrze. Choć nigdy tego otwarcie nie przyznała, nie trzeba być znawcą tematu, by zobaczyć, że ręka chirurga plastycznego nie raz ją dotknęła. Aktorka wygląda, jakby miała pod włosami ściągacz, który utrzymuje jej twarz w

 • Nicole Kidman jest w ciąży!

  40-letnia Nicole Kidman jest przy nadziei - ogłosił rzecznik gwiazdy. Aktorka musi być przeszczęśliwa, bo do tej pory nie udawało się jej zajść w ciążę. Dlatego z poprzednim mężem Tomem Cruise adoptowała dwójkę dzieci: 11-letniego Conora i 14-letnią Izabellę. Gratulujemy!

 • Nicole Kidman jest w ciąży? Gdzie jej brzuszek? Zdjęcia!

  Gdy Plotek dostał najnowsze fotki Nicole Kidman z promocji jej ostatniego filmu "The Golden Compass" - trochę się przeraził. Nicole Kidman jest zbyt szczupła! Aktorka, jak sama zdradziła, spodziewa się dziecka - jest w 5. miesiącu ciąży - a nie ma praktycznie tzw. brzuszka.

 • Nicole Kidman pozowała nago w ciąży

  Nicole Kidman wzięła udział w sesji zdjęciowej, pozując dla znanego fotografa Patricka Demarcheliera. Najnowsza plota głosi, że gwiazda poszła w ślad za Demi Moore, Christiną Aguilerą i Britney Spears, które pozowały nago będąc w ciąży, i również zdecydowała się na wystąpienie przed obiektywem

 • Nicole Kidman i Keith Urban szczęśliwi jak nigdy!

  Nicole Kidman i Keith Urban pojawili się na CMT Music Awards. Nicole włożyła czerwoną suknię, która podkreślała jej piękne krągłości. Gdy Keith czule głaskał brzuch żony, Plotek się rozczulił.

 • Nicole Kidman myśli o kobietach! Galeria!

  Nicole Kidman l ubi nie tylko wystawne życie, ale również lubi pomagać. Ostatnio pojawiła się na konferencji o tematyce kobiecej. Na zdjęciach widać, że bardzo sie przejęła kobietami, które borykają się na co dzień z problemami. Jedna na trzy kobiety jest ofiarą przemocy. To zjawisko dotyka je w

 • Nicole Kidman odwiedza z mężem matkę. Obok jej córki. Ależ wyrosły!

  Nicole Kidman nie pokazuje się z dziećmi publicznie, do rzadkości należą też zdjęcia paparazzi z jej pociechami, dlatego materiał, jaki fotoreporterzy zrobili w sobotę w Sydney to nie lada gratka dla fanów australijskiej gwiazdy. Aktorka odwiedzała wówczas matkę razem z mężem Keithem Urbanem

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.