Nicole Kidman

Nicole Kidman

Nicole Kidman to australijska aktorka, jedna z najsłynniejszych aktorek Hollywood, laureatka Oscara. Przez lata związana była z Tomem Cruisem, z którym tworzyła jedną z najpopularniejszych par show-biznesu. Obecnie jest żoną Keitha Urbana.


Data urodzenia: 20 czerwca 1967 r.
Miejsce urodzenia: Honolulu (USA)
Wzrost: 180 cm
Rodzina: mąż Keith Urban, córki Sunday Rose i Faith Margaret

Nicole Kidman - dzieciństwo i początki kariery

Nicole Kidman przyszła na świat 20 czerwca 1967 roku w Honolulu jako córka naukowca Anthony'ego Davida Kidmana i instruktorki pielęgniarstwa Janelle Ann. Gdy miała cztery lata przeprowadziła się z rodzicami ze Stanów Zjednoczonych do Sydney w Australii. Już jako trzyletnia dziewczynka brała lekcje baletu, później pantomimy i aktorstwa. Była uczennicą St. Martin's Youth Theater, Australian Theater for Young People i Philip Street Theater.
Kidman debiutowała w teatrze ulicznym, trafiając później do telewizji, gdzie wystąpiła w "Bush Christmas". Następnie grała w produkcjach telewizyjnych i serialach.

Nicole Kidman - kariera aktorska (1989-2016)

W 1989 roku Nicole Kidman zagrała rolę Rae Ingram w thrillerze "Marta cisza". Rok później zagrała z Tomem Cruise'm w filmie "Szybki jak błyskawica". W 1991 zagrała Drew Preston w filmie "Billy Barthgate", w którym towarzyszyli jej Bruce Willis i Dustin Hoffman. Kolejnymi ważnymi produkcjami w życiu Nicole Kidman były: "Za horyzontem" (1992), "Gra o życie" (1993), "Pełnia zła" (1993), "Za wszelką cenę" (1995), "Batman Forever" (1995), "Portret damy" (1996).
Nicole Kidman stawała się ulubienicą publiczności i reżyserów. W 1997 roku zagrała obok Georga Clooney'a w filmie "Peacemaker", dwa lata później w filmie "Oczy szeroko zamknięte".
Kolejnym przełomem w życiu australijskiej aktorki okazał się 2001 rok, kiedy zagrała Satine w produkcji "Moulin Rouge!". Za tę rolę została nominowana do Oscara w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa. Nicole Kidman otrzymała Oscara dwa lata później jako najlepsza aktorka pierwszoplanowa w filmie "Godziny". Oprócz tego zagrała w filmach: "Inni" (2001), "Dziewczyna na urodziny" (2001), "Piętno" (2003), "Wzgórze nadziei" (2003), "Dogville" (2003), "Narodziny" (2004), "Żony ze Stepford" (2004), "Tłumaczka" (2005), "Czarownica" (2005), "Futro: portret wyobrażony Diane Arbus" (2006), "Złoty kompas" (2007), "Margot jedzie na ślub" (2007), "Inwazja" (2007), "Australia" (2008), "Nine- dziewięć" (2009).
W 2010 roku Nicole Kidman znów została nominowana do Oscara, tym razem za rolę w filmie "Między światami". Kolejnymi rolami, w które się wcieliła były: Sarah Miller w "Anatomia Strachu" (2011), Devlin Adams w "Żona na niby" (2011), Charlotte Bless w "Pokusa" (2012), Martha Gellhorn w "Hemingway i Gellhorn" (2012), Patricia Wallace w "Droga do zapomnienia" (2013), Evelyn Stoker w "Stoker" (2013). Zagrała również w produkcjach: "Paddington" (2014), "Zanim zasnę" (2014), "Grace, księżna Monako" (2014), "Sekret w ich oczach" (2015), "Stangerland" (2015).

Nicole Kidman - życie prywatne

Nicole Kidman po raz pierwszy wyszła za mąż w 1990 roku za aktora Toma Cruise'a, z którym rozwiodła się w 2002 roku. Para adoptowała dwoje dzieci: Isabellę i Connora Anthony'ego. W 2006 roku Kidman poślubiła muzyka country Keitha Urbana, z którym na dwoje dzieci: Sunday Rose i, urodzoną przez matkę zastępczą, Faith Margaret.

Zobacz także:

Tom Cruise - Katie Holmes - Keith Urban

nicole kidman

Więcej o:

nicole kidman

 • Nicole Kidman jest mumią?

  Nicole Kidman skończyła w tym roku 41 lat i najwidoczniej nie czuje się z tym dobrze. Choć nigdy tego otwarcie nie przyznała, nie trzeba być znawcą tematu, by zobaczyć, że ręka chirurga plastycznego nie raz ją dotknęła. Aktorka wygląda, jakby miała pod włosami

 • Nicole Kidman jest w ciąży!

  40-letnia Nicole Kidman jest przy nadziei - ogłosił rzecznik gwiazdy. Aktorka musi być przeszczęśliwa, bo do tej pory nie udawało się jej zajść w ciążę. Dlatego z poprzednim mężem Tomem Cruise adoptowała dwójkę dzieci: 11-letniego Conora i 14-letnią Izabellę

 • Nicole Kidman pozowała nago w ciąży

  Nicole Kidman wzięła udział w sesji zdjęciowej, pozując dla znanego fotografa Patricka Demarcheliera. Najnowsza plota głosi, że gwiazda poszła w ślad za Demi Moore, Christiną Aguilerą i Britney Spears, które pozowały nago będąc w ciąży, i również zdecydowała

 • Nicole Kidman myśli o kobietach! Galeria!

  Nicole Kidman l ubi nie tylko wystawne życie, ale również lubi pomagać. Ostatnio pojawiła się na konferencji o tematyce kobiecej. Na zdjęciach widać, że bardzo sie przejęła kobietami, które borykają się na co dzień z problemami. Jedna

 • Nicole Kidman jest w ciąży? Gdzie jej brzuszek? Zdjęcia!

  Gdy Plotek dostał najnowsze fotki Nicole Kidman z promocji jej ostatniego filmu "The Golden Compass" - trochę się przeraził. Nicole Kidman jest zbyt szczupła! Aktorka, jak sama zdradziła, spodziewa się dziecka - jest w 5. miesiącu ciąży - a nie ma