"Dziewczyny z Dubaju". Kiedy film trafi na ekrany kin? Doda stawia na jesień

"Dziewczyny z Dubaju", film, o którym jest głośno od miesięcy, dzięki zabiegom producentki Dody już niedługo będzie można zobaczyć w kinach. Kiedy premiera?

"Dziewczyny z Dubaju" to skandalizujący film oparty na prawdziwych wydarzeniach, związanych z "aferą dubajską". Podstawą scenariusza była książka Piotra Krysiaka, w której opisał, jak wyglądał proceder werbowania polskich modelek, aktorek i celebrytek do pracy w charakterze "luksusowych prostytutek".

Zobacz wideo "Dziewczyny z Dubaju" - jest pierwszy zwiastun. "Ile musiałby zapłacić ktoś, żeby się z tobą przespać?"

"Dziewczyny z Dubaju". Fabuła i obsada filmu

Główna bohaterka, Emi, grana przez Paulinę Gałązkę, marzy o wielkim świecie. Staje się ekskluzywną damą do towarzystwa. Potem, za namową arabskich szejków, werbuje do pracy w Dubaju dziewczyny z polski. Luksus ma jednak swoją cenę, o czym szybko przekona się Emi i jej koleżanki. Tak w skrócie przedstawia się fabuła filmu.

"Dziewczyny z Dubaju" od strony produkcji również zapowiadają się ciekawie. Za kamerą stanęła Maria Sadowska, której poprzednie filmy "Dzień Kobiet" oraz "Sztuka Kochania. Historii Michaliny Wisłockiej" zostały obsypane nagrodami.

Obsada "Dziewczyn..." to przede wszystkim główna rola Pauliny Gałązki, znanej z "Powidoków", "Jak pies z kotem", "Zabawa, zabawa" oraz seriali "Znaki", "Warszawianka" czy "Archiwista". W pozostałych rolach w filmie wystąpili m.in. Giulio Berutti, Katarzyna Figura, Jan Englert, Beata Ścibak-Englert, Katarzyna Sawczuk, Olga Kalicka, Anna Kaczmarczyk oraz Józef Pawłowski.

Producentami filmowej wersji "Dziewczyn z Dubaju" są Dorota Rabczewska, czyli Doda oraz Emil Stępień, którzy pracowali już wspólnie przy filmie "Pitbull. Ostatni Pies" w reżyserii Patryka Vegi.

"Dziewczyny z Dubaju". Kiedy premiera?

Producenci zapewniają, że "Dziewczyny z Dubaju" jeszcze tej jesieni trafią do kin. Biorąc pod uwagę rozpędzającą się machinę promocyjną możemy liczyć najpewniej na koniec września lub początek października.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.