Maria Sadowska

Maria Sadowska

Maria Sadowska to polska piosenkarka, autorka tekstów i kompozytorka. Jest również scenografem i reżyserem. Nagrała dziewięć solowych płyt. Była jurorką popularnego polskiego programu rozrywkowego "The voice of Poland".


Pełne imię i nazwisko: Maria Sadowska
Data urodzenia: 27 czerwca 1976r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: piosenkarka, reżyser, scenograf
Rodzina: mąż Adrian, córka Lila, syn Iwon
Instagram: @mariasadowska
Facebook: facebook.com/sadowskamaria

Maria Sadowska - rozkwit kariery

Maria Sadowska od dzieciństwa związana jest z muzyką. Na początku lat dziewięćdziesiątych została członkinią dziecięcego zespołu Tęcza. Występowała z nim w popularnym programie realizowanym dla TVP "Tęczowy music box". Na płycie zespołu znalazła się piosenka, której Maria Sadowska była autoką: "My wariatki, ładne kwiatki".
W wieku osiemnastu lat Sadowska wydała swoją pierwszą płytę zatytułowaną "Jutro".
Kolejne dwie płyty nosiły tytuły "Lucky Star" i "Crazy".
Pod koniec lat dziewięćdziesiątych Maria Sadowska wyjechała do Stanów Zjedonoczonych. Współpracowała tam z producentami Madonny oraz zespołu Spice Girls. Jak sama Sadowska wspomina, wyjazd ten uświadomił jej, że nie chce wydawać muzyki komercyjnej, ale skupić się na własnych projektach.
W 2004 roku wydała album "Marysia Sadowska".

Maria Sadowska i film

W 2009 roku Maria Sadowska rozpoczęła karierę jako reżyser. Jej pierwsze dzieło to krótkometrażowy film zatytułowany "Non Stop Kolor".
W 2012 zadebiutowała jako reżyser pełnometrażowego filmu pt. "Dzień kobiet". Produkcja miała swoją festiwalową premierę podczas 37. Gdynia Film Festival, do którego została nominowana w konkursie głównym. Film zdobył nagrodę "Jantara 2012" za najlepszy scenariusz oraz nagrodę "Ekran 2012" w tej samej kategorii, a sama Maria Sadowska została laureatką Nagrody im. Janusza Morgensterna "Perspektywa" za reżyserię.

Maria Sadowska i Voice of Poland

Sadowska występowała w Voice of Poland jako juror od trzeciej edycji. Wzięła udział również w edycjach czwartej i szóstej. Za każdym razem swoich podopiecznych doprowadziła do zwycięstwa. Pod jej skrzydłami program wygrali Mateusz Ziółko, Juan Carlos Cano oraz Krzysztof Iwaneczko.

Zobacz także:

Edyta Górniak - Liliana Urbańska - Marek Piekarczyk

maria sadowska

Więcej o:

maria sadowska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.