Maria Sadowska o pigułce gwałtu i Helenie Englert. "Nie jest łatwo być kobietą w tym kraju" [PLOTEK EXCLUSIVE]

Maria Sadowska opowiedziała o historii Heleny Englert, której nieświadomie podano pigułkę gwałtu. W filmie "Pokusa" pojawia się podobna scena.

Najnowszy film w reżyserii Marii Sadowskiej "Pokusa" miał premierę 26 stycznia. Produkcja opowiada historię atrakcyjnej i ambitnej Inez, która od zawsze marzy o karierze dziennikarki. W roli głównej występuje Helena Englert, córka Beaty Ścibakówny i Jana Englerta. Film porusza wiele kontrowersyjnych tematów ze świata celebrytów i polskiego show-biznesu. W rozmowie z Plotkiem reżyserka została zapytana o scenę, w której główna bohaterka zostaje odurzona pigułką gwałtu. Okazuje się, że taka historia faktycznie przydarzyła się Helenie Englert.

Zobacz wideo Sadowska o pigułce gwałtu i Helenie Englert. "Nie jest łatwo być kobietą w tym kraju"

Maria Sadowska wspomina historię Heleny Englert. Chodzi o scenę z pigułką gwałtu

Podczas tegorocznej gali Bestsellery Empiku 2023 Maria Sadowska razem z Dodą zostały wyróżnione nagrodą za film "Dziewczyny z Dubaju". W rozmowie z reporterem Plotka reżyserka opowiedziała o nowej produkcji - "Pokusa". Okazuje się, że jedna ze scen, w której wystąpiła główna bohaterka, miała odzwierciedlenie w jej życiu prywatnym. Chodzi o fragment, w którym Inez została odurzona pigułką gwałtu. 22-letnia aktorka wyznała Sadowskiej, że ona również doświadczyła podobnej sytuacji w prawdziwym świecie. Panie wspomniały o tym w jednym z wywiadów promujących film. Reżyserka wyjaśniła też, jak sprawa zakończyła się u Heleny Englert.

Opowiadałam o tym w kontekście pracy nad rolą, bo Helena doskonale wiedziała, jak to zagrać. Tam się nic takiego poważnego nie wydarzyło. Była w towarzystwie koleżanek, które od razu ją zgarnęły do domu - powiedziała w rozmowie z Plotkiem.

Na zakończenie Sadowska dodała:

Powiem tak, nie jest łatwo być kobietą w tym kraju.

Pełen wywiad obejrzycie na nagraniu u góry strony.

Więcej o:
Copyright © Agora SA