Ile wzrostu ma Jarosław Kaczyński? Więcej, niż myśleliście. To nie 1,50 m

Jarosław Kaczyński postrzegany jest jako jeden z niższych polityków. Jaka jest prawda? Postanowiliśmy sprawdzić, jakiego wzrostu jest prezes Prawa i Sprawiedliwości.

Jarosława Kaczyńskiego nikomu w Polsce przedstawiać nie trzeba. Jeden z najbardziej znanych polityków i prezes partii Prawo i Sprawiedliwość jednocześnie jest jedną z najdłużej obecnych na scenie politycznej postaci. W 2024 roku skończy 75 lat. Kaczyński od lat wzbudza sporo emocji zarówno po stronie opozycji, jak i koalicji i nic dziwnego, że co jakiś czas ludzie interesują się jego życiem prywatnym. Dużo spekulacji pojawia się także na temat... wzrostu polityka. Jak myślicie, ile mierzy?

Zobacz wideo Jarosław Kaczyński odniósł się do próby wepchnięcia Kamińskiego i Wąsika do Sejmu: Uzyskaliśmy to, co chcieliśmy

Ile wzrostu ma Jarosław Kaczyński?

Nie będziemy was trzymać dłużej w niepewności i odpowiadamy. Jarosław Kaczyński ma 168 cm wzrostu. Choć różne źródła wahają się o centymetr w stronę 167. Przez lata krążyły także plotki, że Jarosław jest niższy od swojego tragicznie zmarłego brata, Lecha Kaczyńskiego, o jeden centymetr. Jednak okazało się to nieprawdą, gdyż bliźniacy byli dokładnie tego samego wzrostu, można więc przyjąć, że obaj mierzyli 168 cm.

Wśród polityków niewysokich osób jest więcej. Prawie tyle samo ma były prezydent Lech Wałęsa (169 cm). Z kolei inny były prezydent Polski, Aleksander Kwaśniewski, również nie należy do wysokich. Mierzy 170 cm. Z kolei Donald Tusk przebija nieco pozostałych panów o kilka centymetrów. Obecny premier ma 174 cm wzrostu. Na tym tle Szymon Hołownia może uchodzić za sejmowego olbrzyma. Marszałek Sejmu mierzy bowiem 188 cm.

Jolanta Szczypińska i Jarosław KaczyńskiJolanta Szczypińska i Jarosław Kaczyński Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Wyborcza.pl

Jarosław Kaczyński nigdy się nie ożenił

Jarosław Kaczyński wielokrotnie pytany był o życie prywatne. Duże zainteresowanie budzi fakt, że nigdy się nie ożenił. Z kolei to, że mieszka jedynie z kotem, do dziś jest tematem licznych żartów i internetowych memów. Nie oznacza jednak, że w życiu prezesa PiS nigdy nie było żadnej kobiety. Przed laty spotykał się z kandydatką aprobowaną przez jego matkę. Jednak nie skończyło się na ślubnym kobiercu. Więcej na ten temat przeczytacie TUTAJ. Na przestrzeni lat kilka razy krążyły plotki o romansie Kaczyńskiego z blisko związanymi polityczkami, ale żadna z nich nie zyskała potwierdzenia.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.