Szymon Hołownia

Szymon Hołownia

Szymon Hołownia to polski dziennikarz, publicysta, dwukrotny laureat nagrody Grand Press. Szerszej publiczności znany jako prowadzący programu telewizyjnego "Mam Talent!" i "Mamy Cię!". Pojawia się również w programie "Dzień Dobry TVN", przygotowując prasówkę. Były dyrektor programowy Religia.tv.
Data urodzenia: 3 września 1976 r.
Miejsce urodzenia: Białystok
Wzrost: 188 cm
Instagram: @szymon.holownia
Facebook: Facebook.com/szymonholowniaoficjalny

Szymon Hołownia: życiorys

Szymon Hołownia przyszedł na świat 3 września 1976 roku w Białymstoku. Został absolwentem Społecznego Liceum Ogólnokształcącego Towarzystwa Oświatowego, następnie studiował psychologię w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie. Od zawsze Hołownia czuł potrzebę niesienia pomocy innym i początkowo chciał ją zrealizować będąc duchownym. Dwukrotnie był w dominikańskim nowicjacie, jednak dwukrotnie też zrezygnował. Przez jakiś czas pracował jako ratownik medyczny, po czym założył dwie fundacje: Kasis oraz Dobra Fabryka.

Szymon Hołownia: kariera

Szymon Hołownia postanowił skupić się na karierze dziennikarskiej. Przez trzy lata pracował w "Gazecie Wyborczej" jako redaktor działu kultury (1997-2000), po czym został felietonistą tygodnika społeczno-politycznego "Newsweek Polska". W 2005 roku był zastępcą redaktora naczelnego konserwatywnego tygodnika "Ozon", jednak funkcję tę pełnił jedynie kilka miesięcy. W kolejnych latach publikował między innymi w takich wydawnictwach, jak: "Przewodnik Katolicki", "Tygodnik Powszechny", "Więzi", "Machina", "Kultura Popularna", "Wprost". Od 2013 pracuje dla dziennika "Rzeczpospolita". Przez pięć lat Hołownia był dyrektorem programowym telewizji Religia.tv.
W 2007 roku Szymon Hołownia pojawił się w stacji TVN. Początkowo prowadził jedynie przegląd prasy w porannym programie "Dzień Dobry TVN". W 2008 roku wcielił się w rolę współprowadzącego program rozrywkowy "Mam Talent". Drugim prowadzącym był Marcin Prokop, z którym w 2015 roku prowadził także program "Mamy Cię!", który był próbą powrotu do formatu z 2004 roku z prowadzącym Szymonem Majewskim.
Szymon Hołownia pracował także w stacjach radiowych: Radio Vox Fm, Radio Białystok, Radio PIN. Napisał trzynaście książek, w większości traktujących o relacji współczesnego świata i religii chrześcijańskiej. Były to m.in.: "Kościół dla średnio zaawansowanych" (2004), "Ludzie na walizkach" (2008), "Bóg, kasa i rock'n'roll" (z M.Prokopem- 2011), "Holyfood, czyli 10 przepisów na smaczne i zdrowe życie duchowe" (2014), "Święci codziennego użytku" (2015).

Szymon Hołownia: życie prywatne

Szymon Hołownia dał się poznać jako chrześcijański publicysta z misją niesienia pomocy potrzebującym. Przy okazji jednak bardzo chroni prze prasą swoje życie prywatne.

Zobacz także:

Marcin Prokop - Agnieszka Chylińska - Agustin Egurrola

szymon hołownia

Więcej o:

szymon hołownia