Justynę Kowalczyk i Kacpra Tekielego połączyła pasja do sportu. Na randki chodzili w góry

Justyna Kowalczyk poznała miłość swojego życia w 2019 roku. Jej serce skradł alpinista Kacper Tekieli. Dzielili razem pasję do sportów zimowych. Ślub wzięli w tajemnicy przed mediami.

Justyna Kowalczyk pierwszy raz wypowiedziała się o znajomości z Kacprem Tekielim w 2019 roku. W jednym z wywiadów wyznała, że Polski Związek Alpinizmu miał dla niej ważne plany. Chciała nauczyć się od podstaw wspinaczki górskiej. Wówczas pomoc zaoferował jej przyszły mąż. Zabrał biegaczkę narciarską na podkrakowskie skałki i wszystko jej wytłumaczył. "Kurs był bardzo profesjonalny. A po kursie zauważyliśmy, że się bardzo polubiliśmy. Kacper jest filozofem z wykształcenia, więc jak zaczyna mówić, to masz z nim zupełnie inne skojarzenia niż z atletą w uprzęży do wspinaczki" - mówiła Kowalczyk wywiadzie z "Newsweekiem". Niedługo później zaczęli publikować wspólne zdjęcia.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Wciąż nie zasypiam bez leków nasennych. Ale teraz przyszedł czas, żeby już chociaż nie było widać tego umartwienia

Justynę Kowalczyk i Kacpra Tekielego połączyła pasja do sportu

Pod koniec października 2019 roku Justyna Kowalczyk zagościła na gali 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. Wtedy po raz pierwszy pokazała się publicznie ze swoim ukochanym. Oboje wyglądali na szczęśliwych. Rok później w jednym z wywiadów Kowalczyk opowiedziała o początkach znajomości z Tekielim. Jak się okazało, jedną z pierwszych randek spędzili na pasmie górskim. Mężczyzna zabrał biegaczkę na kilkusetmetrową ścianę we włoskich Dolomitach. Przebiegnięcie jej zajęło ponad trzy godziny. Choć sportsmenka bardzo się bała, mogła liczyć na wsparcie partnera.

 

Niedługo potem Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli postanowili przejść na kolejny etap relacji. Już w styczniu 2020 roku pojawiły się plotki o zaręczynach pary. Narzeczeni planowali ślub na maj tego samego roku. Niestety, pandemia koronawirusa pokrzyżowała im plany. Zakochani nie chcieli zdradzać ostatecznego terminu ślubu. Fani dowiedzieli się o ceremonii już po fakcie.

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli pobrali się w tajemnicy

Justyna Kowalczyk i Kacper Tekieli powiedzieli sobie sakramentalne "tak" 24 września 2020 roku. Zakochani stanęli na ślubnym kobiercu w Gdańsku, rodzinnym mieście alpinisty. Para zdecydowała się na ślub cywilny. Kowalczyk zaprezentowała się w nietypowej czerwonej kreacji. Stwierdziła, że jest to ulubiony kolor jej strojów startowych. Niedługo później biegaczka narciarska została mamą. Syn pary Hugo przyszedł na świat na początku września 2021 roku. W tamtym czasie oboje przyznali, że był to idealny moment dla nich na założenie rodziny. ZOBACZ TEŻ: Mąż Justyny Kowalczyk zginął tragicznie. To ich ostatnie wspólne zdjęcie. Zaledwie dwa miesiące temu