Polski sportowiec podał informację o śmierci męża Justyny Kowalczyk

Nie żyje Kacper Tekieli, prywatnie mąż Justyny Kowalczyk, utytułowanej polskiej biegaczki narciarskiej. Informację podał polski sportowiec Andrzej Marcisz.

18 maja Andrzej Marcisz, polski wspinacz skalny podał informację o śmierci Kacpra Tekieli za pośrednictwem Facebooka. Potwierdził to portal dts24.pl. Biegacz narciarski zginął w górach w Szwajcarii. Miał 38 lat. Przebywał tam ze swoją rodziną, żoną Justyną Kowalczyk i synem Hugo. Nie wiadomo, co było przyczyną śmierci alpinisty.

Zobacz wideo Justyna Kowalczyk w "Wilkowicz Sam na Sam": Wciąż nie zasypiam bez leków nasennych. Ale teraz przyszedł czas, żeby już chociaż nie było widać tego umartwienia

Nie żyje Kacper Tekieli

Sportowiec przebywał w szwajcarskich Alpach, gdzie zdobywał kolejne szczyty. Jeszcze 9 maja za pośrednictwem mediów społecznościowych informował o kolejnych wyprawach. Na Bishorn (4153 m), dwa dni później o Weissmies (4017 m) i Lagginhorn (4010 m). Ostatni post alpinisty ukazał się we wtorek 16 maja. Zdjęcie przedstawiało plecak w pokoju, za oknem było widać śnieg. W miniony weekend mężczyzna informował o zdobyciu Allalinhorn (4027 m), Strayhorn (4190 m) i Rimpfishhorn (4199 m). Góry były wielką pasją i miłością Tekielego. W ostatniej wyprawie towarzyszyła mu żona i syn. Nie wiadomo, czy byli przy nim w chwili tragedii. Zmarł, robiąc to, co kocha.

Kim był alpinista?

Kacper Tekieli urodził się 23 listopada 1984 roku w Gdańsku. Zajmował się wspinaczką sportową, był instruktorem z tytułem nadanym przez Polski Związek Alpinizmu. Ukończył studia filozoficzne. Jeszcze w sierpniu 2019 roku dokonał podwójnego trawersu Matterhorn (przejście wszystkich czterech grani z dwukrotnym zdobyciem wierzchołka w ramach jednej akcji górskiej). 13 listopada tego samego roku, bez użycia liny pokonał północno-wschodnią ścianę Eigeru drogą Laupera. Jego wyczyn podkreślały ogólnoświatowe media. Kacper Tekieli poślubił Justynę Kowalczyk 24 września 2020 roku. 2 września 2021 roku na świat przyszedł ich syn o imieniu Hugo. 

Więcej o: