William i Harry znowu razem! Ostatni raz rozmawiali na pogrzebie królowej. Było to jedno lodowate zdanie

Książę Harry pojawił się na uroczystości koronacji Karola III. Media zaczęły się zastanawiać, jak potoczy się jego spotkanie z księciem Williamem. Bracia nie rozmawiali od kilku miesięcy.

Oficjalna uroczystość koronacyjna Karola III rozpoczęła się 6 maja. Brytyjczycy wyczekiwali tego od kilku miesięcy. W wydarzeniu bierze udział niemal cała rodzina królewska. Na miejscu nie zabrakło syna monarchy, księcia Harry'ego. Nie jest on jednak usadzony obok rodziny księcia Williama. Zagraniczne media zastanawiają się, czy bracia w ogóle zamienią ze sobą słowo. Ich ostatni dialog miał miejsce wiele miesięcy temu.

Zobacz wideo Książę William i książę Harry wraz z kuzynami wzięli udział w "czuwaniu wnucząt" przy trumnie królowej Elżbiety II

Książę Harry i książę William ostatni raz rozmawiali na pogrzebie swojej matki

Rozpoczęło się z ważniejszych wydarzeń dla brytyjskiej rodziny królewskiej. Zagraniczne media rozpisują się jednak na temat relacji księcia Williama i księcia Harry'ego. Ostatni raz bracia byli widziani razem na pogrzebie swojej babci, królowej Elżbiety II. To właśnie wtedy uchwycono ich krótką rozmowę. Jak podaje portal Daily Star, książę William zwrócił się wówczas do swojej żony, aby ustąpiła miejsca Harry'emu i Meghan Markle w kaplicy św. Jerzego. Według specjalistki od czytania z ruchu warg, gdy William prowadził swoje dzieci do pierwszej ławki, Harry miał go zapytać, czy mogą przejść jako pierwsi.

Sklejka: Karol III i Elżbieta Bowes-Lyon Skandale podczas brytyjskich koronacji. Kto zaliczył wpadki podczas swoich ceremonii?

Książę William zwrócił się do księżnej Kate, aby przepuściła do ławki jego brata z żoną. "Pozwól im przejść jako pierwszym" - powiedział. Po tych słowach Kate cofnęła się o krok, aby ustąpić miejsca Harry'emu i Meghan. Zaraz za nimi usiadły dzieci Williama i Kate. Tuż po uroczystości, członkowie rodziny królewskiej opuścili kaplicę i wrócili do Zamku Windsor. Tam odbył się prywatny pogrzeb, w którym wzięły udział najbliższe osoby.

Król Karol III Karol III jest posiadaczem ogromnej fortuny. Beckhamowie mogą tylko zazdrościć

Książę Harry zostanie posadzony na koronacji z dala od Karola III

Jak poinformował brytyjski portal The Sun, rodzina królewska od wielu miesięcy zastanawiała się, jak potraktować obecność księcia Harry'ego na koronacji. Początkowo dyskutowali, aby miejsca siedzące ustawić zgodnie z linią sukcesji. Wówczas miejsce Harry'ego byłoby z samego przodu, w dodatku na środku. Pałac podjął decyzję, że młodszy syn Karola III usiądzie w trzecim rzędzie. Tuż obok posadzeni zostali mąż księżniczki Eugenii oraz księżniczka Aleksandra. ZOBACZ TEŻ: Archie ma urodziny w dniu koronacji. Harry będzie pędził do domu. Na przyjęcie zostały zaproszone sławy

Więcej o: