Oni też grali w "Klanie". Kuna była mamą serialowego Maćka, a Antoni Pawlicki? Kilka nazwisk was zaskoczy

Katarzyna Zielińska, Iza Kuna, Jan Wieczorkowski, Anna Dereszowska - oni wszyscy grali kiedyś w "Klanie"! Gwiazd z pierwszych stron gazet, które zaczynały swoją karierę w popularnym serialu lub dołączyły na pewnym etapie do obsady, jest naprawdę wiele. A na pewno więcej, niż się spodziewacie.

Jedni zagrali krótką rólkę, wystąpili w jednym epizodzie. Inni dołączyli do serialu na kilka dobrych lat. Przez "Klan" przewinęła się plejada polskich gwiazd. Największym zaskoczeniem dla fanów było z pewnością odejście Doroty Naruszewicz, która wcielała się w Beatę, córkę Elżbiety (Barbara Bursztynowicz) i Jerzego (Andrzej Grabarczyk) Chojnickich. Drugą ważną dla fabuły postacią, w którą po latach musiał wcielić się ktoś inny, był syn wspomnianych bohaterów. Z roli Michała zrezygnował Jan Wieczorkowski. Kto jeszcze odszedł z serialu? A kto zagrał małą rolę, dla której zabrakło z czasem miejsca w scenariuszu?

Zobacz wideo Posłuchajcie, co ma do powiedzenia

Jan Wieczorkowski - Michał z "Klanu"

Michał Chojnicki w pierwszych odcinkach serialu był początkującym piłkarzem. Miał poważny wypadek, który odmienił bieg jego kariery. Pamiętacie jeszcze Jana Wieczorkowskiego, który poruszał się po planie serialu o kulach? Aktor pożegnał się z rolą w 2004 roku. Od tamtego czasu Michała gra Daniel Zawadzki.

Jan Wieczorkowski, Anna Dereszowska... Oni też grali w 'Klanie'!Jan Wieczorkowski, Anna Dereszowska... Oni też grali w 'Klanie'! Fot. Screen/ YouTube/ Yitzchak Rothenstein/ Michał z Klanu

Katarzyna Zielińska - Natalia z "Klanu"

Ukochaną Michała przez pewien czas grała Katarzyna Zielińska. W serialu występowała w 2007 roku. Postać Natalii Turskiej sporo namieszała.

Katarzyna ZielińskaKatarzyna Zielińska KAPiF

Teresa Lipowska - farmaceutka z "Klanu"

Aktorka znana z "M jak miłość" "pracowała" w aptece Lubiczów od 1997 do 2006 roku. Pożegnała się z serialem i w tej chwili wszystkim kojarzy się raczej jako nestorka rodu we wspomnianej produkcji TVP 2.

Teresa LipowskaTeresa Lipowska Jakub Orzechowski / Agencja Wyborcza.pl

Magdalena Różdżka i Joanna Brodzik – pielęgniarki z "Klanu"

Obie aktorki krótko występowały w serialu. Ich role były niewielkie, ale na pewno pamiętają je wszyscy fani kultowego serialu. Różdżka i Brodzik grały pielęgniarki w klinice Lubicza. Postać grana przez Joannę Brodzik uwiodła doktora Marczyńskiego (Wojciech Wysocki).

Joanna Brodzik w 2007 rokuJoanna Brodzik w 2007 roku Fot. Rafał Malko / Agencja Wyborcza.pl

Cezary Żak – kuzyn Grażynki i Ryśka "Klanu"

Cezary Żak długo był związany z ekipą serialu. A niewiele osób pamięta, że w latach 1997-2006 grał Józia - kuzyna Grażynki i Ryśka. Uczynny, życzliwy, chętny do pomocy Józio (oprócz sytuacji, gdy wyrzucał kogoś z mieszkania) grał budowlańca i współwłaściciela gospodarstwa agroturystycznego.

Jan Wieczorkowski, Anna Dereszowska... Oni też grali w 'Klanie'!Jan Wieczorkowski, Anna Dereszowska... Oni też grali w 'Klanie'! Fot. Screen/ YouTube/ Kapitan Harnaś/ Sceny z wywalaniem ludzi z domów w serialu klan

Katarzyna Glinka - Dominika z "Klanu"

Katarzyna Glinka pojawiała się regularnie w serialu w latach 2002 – 2004. "Klan" był początkiem jej filmowej kariery. Wcielała się w Dominikę Szulc, koleżankę Agnieszki Lubicz (Paulina Holtz).

Katarzyna GlinkaKatarzyna Glinka KAPIF.pl

Izabela Kuna - Ewa Kowalik z "Klanu"

Izabela Kuna zagrała w kilku odcinkach. Jej rola była bardzo ważna w pierwszych sezonach serialu. Ewa Kowalik, jej postać, była bowiem biologiczną mamą Maćka (Piotr Swend). Kobieta zmarła na białaczkę. A chłopca adoptowała Grażyna (Małgorzata Ostrowska-Królikowska) i Ryszard (Piotr Cyrwus).

Inteligenci w Maej WarszawieInteligenci w Maej Warszawie KAPiF.pl / KAPiF.pl

Antoni Pawlicki – kolega Agnieszki "Klanu"

Znany z "Czasu honoru" Antoni Pawlicki grał w "Klanie" w 1997 roku ucznia LVI Liceum Ogólnokształcącego im. Tetmajera. Ta epizodyczna rólka była pierwszą w jego karierze.

Ramwka wisenna POLSATRamwka wisenna POLSAT KAPiF.pl / KAPiF.pl

Karol Strasburger – mecenas Wagner "Klanu"

Gospodarz "Familiady" Karol Strasburger także grał swego czasu w "Klanie". Wcielał się w postać mecenasa Wagnera, który prowadził sprawy Moniki Ross (Izabela Trojanowska).

Karol StrasburgerKarol Strasburger Fot. Rafał Malko / Agencja Wyborcza.pl

Z pewnością o kimś zapomnieliśmy! Serial jest w końcu emitowany od 1997 roku. Dajcie znać w komentarzach, czyj występ w "Klanie" zapadł wam jeszcze w pamięci. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.