Jan Wieczorkowski

Jan Wieczorkowski

Jan Wieczorkowski to polski aktor filmowy i teatralny. Występował również w wielu popularnych serialach. Rozpoznawalność zyskał dzięki roli Michała Chojnickiego w serialu "Klan". Grał również w "Tajemnicy twierdzy szyfrów" oraz w "Czas honoru".


Imię i nazwisko: Jan Wieczorkowski
Data urodzenia: 24 lutego 1972r.
Miejsce urodzenia: Rabka-Zdrój
Zawód: aktor
Instagram: @janwieczorkowski
Facebook: facebook.com/janwieczorkowski.officialfp

Jan Wieczorkowski - początki kariery

Jan Wieczorkowski urodził się w 1972 roku w Rabce-Zdroju. W 1992 roku podjął studia na Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, którą ukończył pięć lat później. Już jako początkujący aktor osiągnął pierwszy sukces, jego praca dyplomowa "Joko świętuje rocznicę" zdobyła nagrodę na II Festiwalu Przedstawień Dyplomowych w Łodzi.
W 1996 roku zadebiutował przez okiem kamery. Zagrał epizodyczną rolę w filmie "Szamanka". W tym samym roku zagrał w serialu "Ekstradycja 2" oraz w filmie "Dzień wielkiej ryby".
W 1997 roku Jan Wieczorkowski rozpoczął swoją pracę na planie serialu "Klan". Rola Michała Chojnickiego przyniosła mu dużą popularność i zyskał dzięki niej rozgłos. Z "Klanem" związał się na siedem lat. Wystąpił również w serialu "Na dobre i na złe".
W 1998 roku Wieczorkowski zagrał pierwszą większą rolę w filmie. Wcielił się w postać Witka Naliwajko w filmie "U Pana Boga za piecem". Zagrał również w kontynuacjach serii: "U Pana Boga w ogródku" oraz "U Pana Boga za miedzą".

Jan Wieczorkowski - popularny aktor

Kariera Jana Wieczorkowskiego nabrała rozpędu. Zagrał w filmie "Pierwszy milion", "Córy szczęścia", "To ja złodziej". Od 2007 roku grał w serialu "Fala zbrodni". W następnych latach pracował przy "Tajemnicy twierdzy szyfrów" oraz "Czas Honoru". Rok 2010 zapisał się dla aktora pasmem sukcesów. Został nominowany do nagrody Złotej Kaczki za role w filmach "Demakijaż", "Nigdy nie mów nigdy" oraz "Milczenie jest złotem". Od 2014 Wieczorkowski gra w serialu "Czas honoru - Powstanie".

Zobacz także:

Maciej Zakościelny - Antoni Pawlicki - Jakub Wesołowski

jan wieczorkowski

Więcej o:

jan wieczorkowski