Jan i Ula Wieczorkowscy są razem 10 lat, ale wspólnego wywiadu udzielają PIERWSZY RAZ. Gdy się poznali... "Pomyślałem, co to za kobieta?!"

Jan Wieczorkowski z żoną udzielili pierwszego wspólnego wywiadu dla dwutygodnika "Gala". Zdradzili w nim, jak się poznali.

Jan Wieczorkowski i Urszula Wieczorkowska są małżeństwem od 7 lat, a owocem ich miłości jest dwójka dzieci - 8-letni Jaś i 3-letni Vincent. Para pobrała się w Rzymie i do tej pory unikała rozmów na temat swojego związku. Rzadko nawet mogliśmy oglądać ich razem na czerwonym dywanie, ponieważ wybrednie wybierają imprezy, na których się pojawiają. Tym bardziej więc zdziwiła nas ich okładkowa sesja dla dwutygodnika "Gala", któremu udzielili obszernego wywiadu. Zdradzili m.in., jak się poznali.

Poznaliśmy się na imprezie, w końcu obydwoje zawsze lubiliśmy dobrą zabawę. Chociaż ja byłem wtedy już na takim etapie, że zamiast imprezować do białego rana, wolałem spędzać czas u przyjaciół na grillu albo przy dobrym filmie. Tego wieczoru dałem namówić się kolegom na wspólne wyjście. W tłumie gości wypatrzyłem Ulę. Uśmiechnąłem się, ale ona... nie odwzajemniła uśmiechu. Pomyślałem sobie: "Uuuuu... co to za miasto, co to za kobiety?!" (śmiech) - zaczął Wieczorkowski.

A jak zapamiętała to żona aktora?

Poczułam na sobie wzrok Janka i może rzeczywiście trochę się speszyłam. Potem zaczęliśmy rozmawiać. Po powrocie do domu, w nocy, dostałam od niego SMS-a z pytaniem o kolejne spotkanie. Zgodziłam się i następnego dnia byliśmy już na randce.

Wieczorkowska przyznała też, że bardzo dobrze odnajduje się w domu, w którym - przynajmniej pod względem liczby - przeważają mężczyźni.

Świetnie czuję się w męskim świecie. Jestem bezpieczna z moimi chłopakami. A dzieci... 8-letni Jaś jest dla 3-letniego Vincenta prawdziwym wzorem i przyjacielem. bardzo się kochają.

Aktor opowiedział też o swoim podejściu do wychowania dzieci, na które wpływ miało jego dzieciństwo.

Liberalnymi. Dorastałem na Podhalu, a tam, wiadomo, panują raczej konserwatywne zasady. Nie chciałem, żeby codziennie rano przed pierwszą lekcją dzieci bolał brzuch, tak jak kiedyś mnie. Dlatego właśnie zamierzam dawać im więcej swobody. Moja mama żartuje nawet czasami: jesteś zbyt liberalnym ojcem, jeśli chodzi o wychowanie, ale dobrym.

Kim jest Urszula Wieczorkowska? Poza byciem mamą, pracuje jako fotoedytorka w czasopismach kobiecych. Obecnie związana jest z... "Galą".

AW

Zobacz wideo
Więcej o: