Ford Fiesta Kite Challenge. Kitesurfing z gwiazdami i Fordem Fiestą [DUŻO ZDJĘĆ]

Podczas długiego sierpniowego weekendu w Pucku odbyła się ogólnopolska edycja zawodów Pucharu Polski w kitesurfingu połączona z Mistrzostwami Polski w tej dyscyplinie.

Podobnie jak w zeszłym roku, jednocześnie z rywalizacją kitesurferów, odbywały się także regaty windsurfingowe. Obie dyscypliny scala postać Andrzeja Ożoga, zmarłego trenera kadry narodowej kiteracingu. Ten dobrze znany w środowisku zawodnik windsurfingowy oraz pionier kiteboardingu całe serce wkładał w to, aby Polacy byli o krok przed resztą świata w obu sportach.

W tym roku zawody Ford Fiesta Kite Challenge, połączone z windsurfingiem, również były dedykowane pamięci Andrzeja "Japy" Ożoga.

 ZOBACZ ZDJĘCIA >>>

O zwycięstwo w zawodach kite’owych Ford Fiesta Kite Challenge walczyło ponad 50 zawodników i zawodniczek. Zawody odbywały się w trzech głównych konkurencjach: Freestyle, Twin Tip Racing oraz Foilboarding. Punktacja zawodników była prowadzona według regulaminu PZKite. 

W tym roku imprezę nakręcał nowy Ford Fiesta. Energiczny, dynamiczny, nowoczesny samochód dla aktywnych, którego można było lepiej poznać, także za kierownicą, przez cały czas trwania zawodów.

Warto wiedzieć, że nowy Ford Fiesta został tak zaprojektowany aby sprostać oczekiwaniom miłośników sportów wodnych i nie tylko. Przez inżynierów Forda została, między innymi, przetestowana skórzana kierownica, pod kątem możliwych uszkodzeń i śladów po kontakcie z kremem do opalania z rąk kierowcy. Krem z filtrem to tylko jedna z substancji, które wykorzystano z fazie testowania wnętrza Fiesty. Skórzane siedzenia zostały zaprojektowane tak, aby były odporne na plamy po kawie, błoto z brudnego sprzętu sportowego, a nawet barwnik z nowo kupionej pary dżinsów. Ciekawostką również jest zastosowany w nowej Fieście system audio B&O PLAY. Specjaliści przez cały rok odsłuchali ponad 5000 utworów. Dzięki temu powstał opcjonalny system dźwięku przestrzennego, który zapewnia efekt 360 stopni, porównywalny  z tym, czego można doświadczyć na estradzie koncertowej.

Gospodarzem zawodów było miasto Puck, które udostępniło przestrzeń pod infrastrukturę zawodów i dla sportowców, ufundowało także nagrody finansowe dla zwycięzców Mistrzostw Polski, w kategoriach open.

Podobnie, jak w poprzednich latach, na najlepszych zawodników czekały także atrakcyjne nagrody ufundowane przez firmy: Ford, North Kiteboarding, Ion, GoPro, Red Bull Mobile oraz producenta szkolnych i podróżnych plecaków i toreb CoolPack. Warto było powalczyć o zegarki marki Aztorin, idealne dla miłośników sportów wodnych.

Energii zawodnikom dodawał Red Bull, który również dbał o dobrą muzykę na plaży.

Do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu zaproszono wielu dziennikarzy oraz aktorów, którzy mogli zapoznać się z kitesurfingiem i pod okiem doświadczonych instruktorów ze szkółki BoSport spróbować też innych sportów wodnych. Z Vip-owskiej Szkóły Kitesurfingu skorzystało  troje znanych aktorów: Agnieszka Kawiorska, Jan Wieczorkowski i Mateusz Banasiuk.

Wszyscy troje są pasjonatami sportów i dbają o swoją kondycję. Agnieszka czuje się już bardzo swobodnie na kite’cie, zaś Janek i Mateusz dopiero uczyli się samodzielnego opanowania deski z latawcem.

Oprócz kitesurfingu mieli też okazję spróbować wakeboardingu – pływania na desce za motorówką. Wszyscy troje zapowiedzieli, że będą kontynuować przygodę z kitesurfingiem w przyszłości.

Pełną relację z zawodów znajdziecie na profilu FB www.facebook.com/fordkitecup.