Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk

Mateusz Banasiuk to polski aktor i wokalista. Występuje zarówno na deskach polskich teatrów, jak i na szklanym ekranie. Szerszej publiczności znany jest z roli Radka, w którego postać wciela się w serialu "Pierwsza miłość".


Imię i nazwisko: Mateusz Banasiuk
Data urodzenia: 21 września 1985r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Zawód: aktor, wokalista
Instagram: @mateuszbanasiuk
Facebook: facebook.com/mateuszbanasiuk.fanpage/

Mateusz Banasiuk - kariera zawodowa

Mateusz Banasiuk przyszedł na świat we wrześniu 1985 roku w Warszawie. Swoją miłość do aktorstwa odziedziczył po ojcu, Stanisławie Banasiuku, który również jest aktorem. Mateusz ukończył Wyższą Szkołę Filmową w Warszawie, a w 2011 roku został absolwentem warszawskiej Akademii Teatralnej. Zadebiutował w serialu "Na Wspólnej", w którym wcielił się w podwójną rolę. Zagrał Łukasza Mikosa i Mikołaja Niesłuchowskiego. Jego przygoda z tym serialem trwała kolejnych dziesięć lat. W 2004 roku Mateusz Banasiuk zadebiutował na wielkim ekranie. Zagrał w filmie "Pręgi" Magdaleny Piekorz.
W kolejnych latach aktor pokazał się w najpopularniejszych produkcjach w Polsce. Otrzymał role w serialach "Pensjonat pod Różą", "Bulionerzy", "Niania", "Egzamin z życia", "Tylko miłość", "M jak miłość", "Ojciec Mateusz" oraz "Prawo Agaty". Popularność przyniosła mu rola Radka z serialu "Pierwsza miłość".
Banasiuk wystąpił również w kilku filmach długometrażowych, m.in. w: "Miasto z morza", "Wszystko, co kocham", "Big Love".

Mateusz Banasiuk i programy rozrywkowe

Aktor wziął udział w programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami". Wraz ze swoją partnerką Hanną Żudziewicz zajął czwarte miejsce. W 2016 roku Mateusz Banasiuk wystąpił w programie "Twoja twarz brzmi znajomo". Wcielił się w postacie Barry'y'ego Gibb, Toma Jones, Kylie Minogue, Brada Roberts, Lady Gaga, Marcina Miller, Billa Kaulitz, Eddie'go Vedder oraz Jasona Donovan. Za odegranie Brada Robertsa i zaśpiewanie jego przeboju "Mmm Mmm Mmm Mmm" Mateusz zajął pierwsze miejsce.

Zobacz także:

Magdalena Boczarska - Tomasz Karolak - Maciej Dowbor

mateusz banasiuk

Więcej o:

mateusz banasiuk

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.