Cezary Żak

Cezary Żak

Cezary Żak jest polskim aktorem, znanym przede wszystkim z ról w serialach komediowych, takich jak „Miodowe lata” i „Ranczo”. Poza tym ma na swoim koncie wiele innych ról, w tym teatralnych. Prywatnie od wielu lat związany z aktorką Katarzyną Żak, z którą ma dwie córki.

Imię i nazwisko: Cezary Żak
Data urodzenia: 22 sierpnia 1961
Miejsce urodzenia: Brzeg Dolny
Zawód: aktor
Oficjalna strona: cezaryzak.com
Facebook: facebook.com/pages/Cezary-Żak

Kariera aktorska Cezarego Żaka

Cezary Żak jest absolwentem wrocławskiej filii Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej, którą ukończył w 1985 roku. Jego debiutem teatralnym była rola w sztuce Wrocławskiego Teatru Współczesnego „Panna Tutli Putli” na podstawie utworu Stanisława Ignacego Witkiewicza. W 1993 roku został wyróżniony nagrodą dla młodych aktorów, przyznawaną przez wrocławskie Towarzystwo Przyjaciół Teatru. Rok później otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Jednego Aktora. W latach 80. i 90. z przerwami był związany z wrocławskim Teatrem Współczesnym. Od 1995 do 1996 roku grał w Teatrze im. Norwida w Jeleniej Górze. Następnie przeprowadził się do Warszawy, gdzie grał w Teatrze Powszechnym.
Ogromną popularność zdobył dzięki roli Karola Krawczyka, w kultowym już serialu „Miodowe lata”. Później zagrał również w kontynuacji serialu nazwanej „Całkiem nowe lata miodowe”. Od 2006 roku gra w serialu komediowym „Ranczo”. Od 2017 roku jest jurorem w programie rozrywkowym emitowanym na antenie telewizji Polsat – „The Brain. Genialny Umysł”.

Życie prywatne Cezarego Żaka

Cezary Żak prywatnie jest związany z Katarzyną Żak, z która zagrał między innymi w serialu „Miodowe lata”. Para ma dwie córki, Zuzannę i Aleksandrę. Niedawno w mediach pojawiła się informacja, że przed świętami Wielkiej Nocy 2017 roku rodzinę spotkała tragedia – umarła matka Katarzyny Żak. Jak przyznała aktorka, jej matka chorowała już od pół roku, jednak miała wielką nadzieję na poprawę stanu jej zdrowia. Kobieta została pochowana w rodzinnym mieście Katarzyny Żak – w Toruniu, a rodzina otrzymała kondolencje od władz przewodniczącego Rady Miasta Torunia i prezydenta miasta.

cezary żak

Więcej o:

cezary żak

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.