Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki

Antoni Pawlicki to polski aktor filmowy, teatralny, telewizyjny, dubbingowy. Zdobywca Nagrody Indywidualnej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach za rolę w filmie "Z odzysku". Szerszej publiczności znany z ról w takich produkcjach, jak "Czas honoru", "Big Love", "Papusza", "Jutro idziemy do kina".

Data urodzenia: 22 października 1983 r.
Miejsce urodzenia: Warszawa
Wzrost: 180 cm
Facebook: Facebook.com/Antoni-Pawlicki
Związek: narzeczona Agnieszka Więdłocha

Antoni Pawlicki: życiorys

Antoni Pawlicki urodził się 22 października 1983 roku w Warszawie w rodzinie związanej z filmem. Jego ojciec Tadeusz Pawlicki jest operatorem. Babcia Barbara Rachwalska była aktorką teatralną i filmową, a wuj Maciej Pawlicki jest producentem filmowym i telewizyjnym, scenarzystą i reżyserem. Młody aktor dorastał z rodzicami i bratem Janem.
Antoni jest absolwentem klasy o profilu estradowym w XL Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie. Ukończył Akademię Teatralną im. A.Zelwerowicza.

Antoni Pawlicki: kariera

Będąc na trzecim roku studiów aktorskich Antoni Pawlicki wcielił się w postać Wojtka w dramacie Sławomira Rybickiego "Z odzysku" (2006). Film został doceniony między innymi na festiwalu filmowym w Cannes i na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Salonikach, na którym to Pawlicki otrzymał Nagrodę Indywidualną dla najlepszego aktora.
W 2007 roku Pawlicki zagrał w: "Wolność", "Jutro idziemy do kina", "Katyń" i "Dlaczego nie!". Rok później zaczął wcielać się w postać Janka Markiewicza w serialu wojennym "Czas honoru". Został zaangażowany do komediodramatu "Drzazgi" i dramatu "Jeszcze nie wieczór". Przez kolejne lata wziął udział w takich produkcjach, jak m.in.: "Incydent" (2009), "Ostatnia akcja" (2009), "Cudowne lato" (2010), "Święta krowa" (2010), "Kołysanka" (2010), "Kac Wawa" (2011), "Zmartwychwstanie" (2011), "Los numeros" (2011).
Rok 2012 przyniósł Antoniemu Pawlickiemu rolę Maćka Dolnego w melodramacie Barbary Białowąs "Big Love". Kolejne były role w: "Zdjęcie" (2012), "Widnokres" (2013), "Papusza" (2013), "Czas honoru- Powstanie" (od 2014), "Skazane" (2015).

Antoni Pawlicki: życie prywatne

Antoni Pawlicki jest zaręczony z aktorką Agnieszką Więdłochą. Aktor poprosił ją o rękę na tarasie jednej z krakowskich restauracji. Wcześniej Pawlicki związany był z Marią Stefańską.

Zobacz także:

Agnieszka Więdłocha - Jakub Wesołowski - Maciej Zakościelny

antoni pawlicki

Więcej o:

antoni pawlicki