Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska

Katarzyna Zielińska jest aktorką oraz wokalistką. W 2002 r. została absolwentką szkoły teatralnej w Krakowie (PWST). Kilkukrotnie uczestniczyła w programach telewizyjnych. Szerokiej publiczności jest znana z serialu "Barwy szczęścia" W 2013 roku wzięła ślub z Wojciechem Domańskim, mają razem syna Henryka.

Data urodzenia: 29.08.1979 r.
Miejsce urodzenia: Limanowa
Wzrost: 1,67 m.
Facebook: Facebook.com/KasiaZielinskaFan
Instagram: Instagram.com/katarzynazielinska
Nagrody: 2. Telekamery (2011 i 2013 r.)
Związki: Wojciech Domański (2013-obecnie; małżeństwo)
Dzieci: Henryk Domański (ur. 2015 r.)

Katarzyna Zielińska: kariera

Katarzyna Zielińska w czasie studiów głównie występowała na deskach teatru m.in. w Teatrze Syrena, Kwadrat i Rampa. Uczyła się śpiewu u Elżbiety Zapendowskiej, a także wystąpiła w jednym z odcinków "Szansy na sukces". Brała udział w Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu - zdobyła nagrodę publiczności (2004 r.). Na dużym ekranie pojawiła się w 1999 r., w polsko-węgiersko-niemieckiej produkcji "Córy szczęścia". W kolejnych latach, zagrała w kilku polskich filmach: "Quo vadis" (2001 r.), "Dzień świra"(2002 r.) oraz "Mój Nikifor" (2004 r.). W serialach zaczęła grać dopiero w 2005 r. Pojawiła się w dwóch odcinkach "Złotopolskich", a w następnym roku - "Ale się kręci" (2006 r.). Rok później zagrała w "Placu Zbawiciela" Krzysztofa Krazuego. W 2007 r. otrzymała angaż do serialu "Barwy szczęścia", dzięki któremu zyskała popularność. Ilona Łepkowska, autorka scenariusza serialu, namówiła Zielińską do zmiany wizerunku - przefarbowała włosy na rudo. Fryzura stała się jej znakiem rozpoznawczym - zaczęła otrzymywać coraz więcej propozycji zawodowych. W 2007 r. zagrała w "Rysiu" oraz w pojedynczych odcinkach popularnych telenowel: "Na dobre i na złe" oraz "Klan". Pojawiła się także w serialach "Dom nad rozlewiskiem", "M jak Miłość" i "Miłość nad rozlewiskiem". W 2011 r. powróciła na duży ekran - zagrała w "Och Karol 2" oraz "Listy do M.". Za rolę Ireny z "Och Karol 2" otrzymała nominację do Złotej kaczki w kategorii Najlepsza aktorka oraz do Wiktora w kategorii Odkrycie roku. W tym samym roku zdobyła pierwszą Telekamerę. Sukces powtórzyła dwa lata później. W 2014 r. grała w trzech serialach: "To nie koniec świata", "Przyjaciółki" oraz "O mnie się nie martw". W 2015 r. odbyła się premiera drugiej części komedii romantycznej "Listy do M.". Obecnie gra m.in. w Teatrze Roma, Teatrze Kwadrat i Capitol. Zielińska występuje także w kabaretach (m.in. z grupą Ani Mru Mru, z okazji 10-lecia kabaretu). Gra także na fortepianie.

Katarzyna Zielińska: telewizja

W 2007 r. wzięła udział w programie "Jak Oni śpiewają?", w którym zajęła 8. miejsce. Rok później - w show TVP2 "Gwiazdy tańczą na lodzie" (3. miejsce). W latach 2009-2012 występowała w programie "Kocham Cię Polsko!" (była kapitanem jednej z drużyn). Wzięła udział w 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". Razem z Rafałem Maserakiem zajęła 4. miejsce. W 2012 r. zadebiutowała jako jurorka show "Bitwa na głosy". Wiosną 2016 r. została uczestniczką programu "Twoja twarz brzmi znajomo".

Katarzyna Zielińska: życie prywatne

Katarzyna Zielińska jest związana z Wojciechem Domańskim. Para zna się od dziecka. W 2012 r. zaręczyli się. W sierpniu 2013 r. wzięli ślub. Suknię ślubną zaprojektowała Gosia Baczyńska. W 2015 r. Zielińska i Domański zostali rodzicami Henryka.

Zobacz także:

Jacek Rozenek - Ada Fijał - Małgorzata Kożuchowska

katarzyna zielińska

Więcej o:

katarzyna zielińska