Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska

Izabela Trojanowska to polska piosenkarka. Szczytowy okres jej popularności przypadał na okres lat osiemdziesiątych. Współpracowała m.in. z Budką Suflera, a jej singiel "Wszystko czego dziś chcę" nuciła cała Polska. Widzowie kojarzą ją także z ról filmowych oraz serialowych.

Imię i nazwisko: Izabela Trojanowska
Data urodzenia: 22 kwietnia 1955r.
Miejsce urodzenia: Olsztyn
Zawód: aktorka, piosenkarka

Izabela Trojanowska - kariera muzyczna

Izabela Trojanowska przyszła na świat w kwietniu 1955 roku w Olsztynie. Jako nastolatka związana była z działalnością kilku chórów. W 1971 roku odniosła pierwszy sukces zdobywając nagrodę na Festiwalu Pieśni Sakralnej Sacrosong w Chorzowie. W połowie lat siedemdziesiątych rozpoczęła studia muzyczne na Studium Wokalno-Aktorskim przy Teatrze Muzycznym im. Danuty Baduszkowej w Gdyni.
Jej kariera nabrała rozpędu w roku 1980. Podjęła wtedy współpracę z Budką Suflera. Ich wspólny utwór "Tyle samo prawd ile kłamstw" stał się przebojem, podobnie jak kolejny singiel "Wszystko czego dziś chcę". Z obydwoma piosenkami Trojanowska zadebiutowała na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie zdobyła wyróżnienie.
W 1981 roku ukazał się debiutancki album Izabeli Trojanowskiej zatytułowany "Iza". W kolejnych latach artystka nagrała jeszcze pięć płyt: "Układy", "Izabela Trojanowska", "Pożegnalny cyrk", "Chcę inaczej", "Życia zawsze mało". Ostatni album ukazał się w 2016 roku, po wieloletniej przerwie. Nosi tytuł "Na skos".
Pod koniec lat osiemdziesiątych artystka wyemigrowała z Polski z powodów politycznych, jednakże zawsze czuła się związana z Polską. Mieszkała w Holandii, Stanach Zjednoczonych oraz w Zachodnim Berlinie. Do ojczyzny wróciła dopiero w latach dziewięćdziesiątych.

Izabela Trojanowska - kariera aktorska

Piosenkarka wielokrotnie wystąpiła zarówno w większych produkcjach filmowych, jak również na małym ekranie. Od 1997 roku nieprzerwanie gra w serialu "Klan", który ponownie zapewnił jej popularność w Polsce. Wciela się w nim w rolę Moniki.

izabela trojanowska

Więcej o:

izabela trojanowska