Księżna Kate ubrała choinkę. Piękna! Patrzymy też na jej sweter

Brytyjska rodzina królewska także szykuje się do świąt. Księżna Kate skończyła przystrajać choinkę, która stanęła w Opactwie Westminsterskim. Księżna Walii szykuje się też do poprowadzenia koncertu, który zostanie poświęcony pamięci zmarłej Elżbiety II.

Księżna Kate poczuła już świąteczny nastrój. W sieci ukazało się wideo prezentujące księżną Walii dekorującą ogromną jodłę w Opactwie Westminsterskim. W te święta Kate po raz drugi poprowadzi koncert "Royal Carols: Together at Christmas". Wydarzenie będzie miało charakter upamiętniający królową Elżbietę II.

Zobacz wideo Książę William i księżna Kate w pierwszym wystąpieniu po pogrzebie królowej Elżbiety II. Oboje nadal w czerni

Księżna Kate dekoruje świąteczne drzewko. Przed nią spore wyzwanie. Poprowadzi koncert dedykowany pamięci królowej

W opisie wideo, które zostało zamieszczone na Twitterze widzimy, że księżna wprowadziła już ostatnie poprawki i świąteczne drzewko jest gotowe. 

Ostatnie poprawki przed nabożeństwem kolędowym "Together at Christmas" - czytamy na profilu księcia i księżnej Walii na Twitterze.

Na filmiku widzimy uśmiechniętą żonę księcia Williama, która przystraja dostojną jodłę. Księżna miała na sobie ciepły sweter z golfem.

Zapowiadany koncert to prawdziwe wydarzenie dla całej rodziny królewskiej. Do księżnej i księcia Walii dołączą także król Karol III i królowa Camilla. W ubiegłym roku Kate zrobiła dla wszystkich sporą niespodziankę, gdy podczas koncertu zaczęła grać na pianinie. 

W zeszłym miesiącu księżna Kate poprosiła także Brytyjczyków o wybór świątecznej pieśni, która zakończy tegoroczny koncert. Spośród trzech propozycji ostatecznie wybrano "O Come, All Ye Faithful", które zostanie wykonane przez Abbey Choir. Ogłoszono także, że tegoroczny koncert będzie poświęcony pamięci królowej Elżbiety II. 

Tegoroczne nabożeństwo kolędowe jest poświęcone Jej Królewskiej Mości Królowej Elżbiecie II i wartościom, jakie Jej Wysokość przejawiała przez całe życie, w tym obowiązkowości, empatii, wierze, służbie, życzliwości, współczuciu i wsparciu dla innych - czytamy w komunikacie Pałacu Buckingham.

To będą pierwsze święta rodziny królewskiej bez Elżbiety II, która zmarła 8 września 2022 roku w wieku 96 lat. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.