Ewa Chodakowska ujawnia: miałam nowotwór. "Musiałam się spieszyć"

Kilka miesięcy temu Ewa Chodakowska poinformowała, że znalazła się w szpitalu i przeszła zabieg. Okazało się, że zmiana, którą musiała usunąć operacyjnie, była nowotworem.

Pod koniec lipca 2022 roku Ewa Chodakowska skarżyła się na silne bóle, które zmusiły ją do przerwania urlopu w Grecji i stawienia się w Polsce w gabinecie lekarskim. W opublikowanej na Instagramie relacji zdradziła, że podczas cyklu menstruacyjnego nie doszło do pęknięcia pęcherzyka jajnikowego, który urósł, przez co wytworzyła się cysta. Choć ten problem udało się załagodzić, trenerka i tak znalazła się w szpitalu. Okazało się, że musiała poddać się usunięciu torbieli dermoidalnej z jajnika, która odnowiła jej się po kilkunastu latach. 

Zobacz wideo Ewa Chodakowska zachęca do samobadania piersi. "Nagrałam filmik, możesz to przejść ze mną"

Ewa Chodakowska przeszła operację usunięcia nowotworu

Do tej pory trenerka milczała na temat szczegółów zabiegu. Do wydarzeń sprzed miesięcy wróciła jednak w rozmowie z magazynem "Party" i wyznała, że zmiana, którą musiała usunąć operacyjnie, była nowotworem.

W połowie września przeszłam operację usunięcia dermoidu jajnika, zwanego popularnie potworniakiem. To zmiana nowotworowa, ale łagodna, która zazwyczaj nie daje żadnych objawów.

Chodakowska nie ukrywa, że diagnoza bardzo ją zaskoczyła, ponieważ  wcześniej nie miała żadnych objawów choroby. Torbiel na jej jajniku odnowiła się po 17 latach i mocno się rozrosła.

Torbiel dermoidalna urosła do rozmiaru 2,5 centymetra, ale to nie ona przekonała mnie do zabiegu, tylko cysta prosta, która powstała z niepękniętego pęcherzyka Graafa. Ta już była dużo większa. To dość zaskakujące, bo moje cykle są prawidłowe, regularne, a taka sytuacja przytrafiła mi się po raz pierwszy i może przytrafić się każdemu. Z cystą prostą musiałam się spieszyć. Postanowiłam jednocześnie usunąć obie zmiany, przy czym podczas zabiegu okazało się, że cysta się wchłonęła, co jest dość powszechne.

Po kilku tygodniach odpoczynku i regeneracji Chodakowska wrócił do zawodowych obowiązków oraz regularnych treningów. Obecnie czuje się już bardzo dobrze.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.