"Pytanie na śniadanie". Ida Nowakowska zalała się łzami. Tomasz Wolny interweniował

Ida Nowakowska nie była w stanie powstrzymać emocji w sobotnim wydaniu "Pytania na śniadanie". Poruszające wideo doprowadziło prezenterkę do łez.

W wyemitowanym 17 września odcinku "Pytania na śniadanie" jeden z segmentów został poświęcony Annie Przybylskiej. 7 października na ekrany kin trafi film dokumentalny o zmarłej aktorce, a jego premiera została zaplanowana na dwa dni po ósmej rocznicy jej śmierci. W programie śniadaniowym wyemitowany zwiastun filmu "Ania", a wspomnienie o Annie Przybylskiej doprowadziło do łez prowadzącą "Pytanie na śniadanie" Idę Nowakowską.

Zobacz wideo Oliwia Bieniuk wspomina, jak przeżywała śmierć mamy

Królowa Elżbieta II Mateusz Damięcki Katarzyna ZielińskaGwiazdy żegnają królową Elżbietę II. Dla niektórych to był prawdziwy cios

Ida Nowakowska wzruszona wspomnieniem o Annie Przybylskiej

Dokument "Ania" poświęcony aktorce, to nie tylko zbiór zdjęć i fragmentów filmów z jej udziałem, ale także wypowiedzi na jej temat. W filmie usłyszymy m.in. jej córkę Oliwię i matkę Krystynę, a także bliskich znajomych - Szymona Bobrowskiego, Annę Dereszowską, Cezarego Pazurę czy Katarzynę Bujakiewicz. Część z nich można podejrzeć już w dwuminutowym zwiastunie, w którego tle słychać napisany specjalnie na potrzeby filmu utwór "O nich, o tobie" Sylwii Grzeszczak. Wzruszająca zapowiedź produkcji zrobiła duże wrażenie na Idze Nowakowskiej, która po jego emisji ocierała mokre oczy. Współprowadzący sobotni odcinek Tomasz Wolny pocieszył koleżanką i z troską zapytał, czy da radę kontynuować program.

Tak, oczywiście. Po prostu to są wzruszające wspomnienia. Widać, jak bardzo zapadła w serca ludzi, którzy z nią pracowali - odpowiedziała Nowakowska.

Joanna KrupaKrupa mieszka w 85-letnim domu. Wnętrza robią wrażenie

Do studia "Pytania na śniadanie" zaproszono dwie nauczycielki języka angielskiego z gdyńskiego liceum, które ukończyła Anna Przybylska. Jedna z nich uczyła aktorkę, druga była jej koleżanką z równoległej klasy. Obie wspominały ją jako żywiołową, lubianą przez wszystkich dziewczynę, jednak - nieperfekcyjną uczennicę. Anna Przybylska zaliczała się bowiem do osób, które w dzienniku miały cały przekrój ocen. Zapamiętały również jej niezwykłe poczucie humoru.

Umiała zrobić takie scenki. Teraz chyba byłaby stand-uperką (...). Potrafiła zawładnąć widzem i sceną. Świetnie to odgrywała, wszyscy się pokładali pod ławkami - wspomina jedna z nauczycielek.

Do studia przyniosła też zdjęcie z Anną Przybylską wykonane, gdy aktorka po latach wróciła do liceum na spotkanie z uczniami. Jej znajoma relacjonuje, że mimo ogromnego sukcesu cały czas była skromna i nigdy się nie wywyższała.

Anna Przybylska, 'Pytanie na śniadanie'Anna Przybylska, 'Pytanie na śniadanie' TVP

Więcej o: