Anna Przybylska

Anna Przybylska

Anna Przybylska była polską aktorką filmową i teatralną. Popularność przyniosła jej rola sympatycznej policjantki Marylki w serialu "Złotopolscy". Wielokrotnie występowała w reklamach kosmetyków, piastowała stanowiska ambasadora marki Astor. Anna Przybylska zmarła w 2014 na raka trzustki.
Data urodzenia: 26 grudnia 1978 r.
Miejsce urodzenia: Gdynia
Data śmierci: 5 października 2014 r.
Miejsce śmierci: Gdynia
Rodzina: partner Jarosław Bieniuk, córka Oliwia, synowie Szymon i Jan

Anna Przybylska: życiorys

Anna Przybylska przyszła na świat 26 grudnia 1978 roku w Gdyni jako córka technik gastronomii Krystyny Przybylskiej i oficera marynarki wojennej w stopniu komandora porucznika Bogdana Przybylskiego. Ojciec aktorki zmarł na nowotwór. W 1997 roku Anna Przybylska skończyła IX Liceum Ogólnokształcące w Gdynii.
W 1997 roku Przybylska zadebiutowała na dużym ekranie w filmie "Ciemna strona Wenus". W tym samym czasie zaczęła grać w serialu emitowanym przez TVP2 "Złotopolscy". To właśnie rola Marylki Baki, charyzmatycznej policjantki, przyniosła jej sławę. Kolejną znaczącą rolą była Laska w filmie "Sezon na leszcza" Bogusława Lindy. W "Dniu świra" zagrała epizodyczną rolę sąsiadki głównego bohatera (2002). Następne były kreacje w filmach "Superprodukcja" i "Rób swoje, ryzyko jest twoje".
W 2002 roku zagrała w filmie "Kariera Nikosia Dyzmy", dzięki któremu po raz kolejny zwróciła na siebie uwagę widzów. W 2003 roku zaczęła grać dr Karinę w serialu komediowym "Daleko od noszy". Od tamtej pory mogliśmy podziwiać Annę Przybylską w takich filmach, jak m.in.: "Rh+" (2004), "Lekcje pana Kuki" (2007), "Ryś" (2007), "Dlaczego nie!" (2007), "Kierowca" (2008), "Złoty środek" (2009), "Warsaw Dark" (2011), "Sęp" (2012) i "Bilet na Księżyc" (2013).

Anna Przybylska: kariera fotomodelki

Uroda Anny Przybylskiej zapewniła je sławę oraz wiele intratynych kontraktów reklamowych. Wielkrotnie prasa i telewizja w rozmaitych plebiscytach uznawała aktorkę za "najpiękniejszą" i "najsekswoniejszą" polską gwiazdę. Dwukrotnie wzięła udział w sesjach dla magazynu "Playboy" (2000 i 2002). Jako pierwsza w historii Polka została ambasadorką i twarzą marki kosmetycznej Astor w całej Europie. Zdobyła tytuł Kobiety Dekady w plebiscycie "Glamour".

Anna Przybylska: życie pwyratne, choroba i śmierć

Anna Przybylska wyszła za mąż w 2000 roku za tenisistę Dominika Zygrego, jednak małżeństwo przetrwało jedynie rok. Następnie aktorka poznała piłkarza Jarosława Bieniuka, który stał się jej życiowym partnerem aż do końca życia. Owocem ich miłości jest troje dzieci: córka Oliwia (ur. 2002 r.), syna Szymona (ur. 2006 r.), syna Jana (ur. 2011 r.).
W lipcu 2013 roku aktorka przeszła operację usunięcia guza trzustki. Następnie udała się na leczenie w Szwajcarii. Zmarła w październiku 2014 roku. Jej śmierć była prawdziwym wstrząsem dla jej rodziny, przyjaciół i całej Polski. Została pochowana na cmentarzu przy parafii św. Michała Archanioła w Gdyni.

Weronika Rosati - Roma Gąsiorowska - Katarzyna Glinka - Małgorzata Socha

anna przybylska

Więcej o:

anna przybylska

Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.